Mischa’s Place

Circle Studio Architects Jade Cantwell
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt był przedłużeniem istniejącego domku w stylu retro, który był pełen osobowości i kochany przez lata. Był to eksperyment łączenia ze sobą starego i nowego. Obejmującego charakter istniejącego domu, jednocześnie otwierając i tchnąc nowe życie i światło w przestrzeń. Dobudówka jest prosta – nowa sypialnia i łazienka na tyłach domu, aby pomóc stworzyć prywatny azyl dla właściciela. Dwa tarasy łączą wewnętrzne przestrzenie z ugruntowanym ogrodem. Wewnętrzna renowacja nie ma na celu wymazania tego, co jest. Raczej łączy stare z nowym, aby stworzyć stopniowe przejście od istniejącej części domu do nowej części.

Zadanie polegało na stworzeniu dodatkowej sypialni i łazienki na tyłach rezydencji, bez uszczerbku dla dostępu do światła lub nadmiernej ingerencji w ogród.

Paleta jest powściągliwa i ograniczona do wykończeń drewna. Wszystko aby utrzymać ciepło w przestrzeni i pozwolić, aby tekstury mówiły same za siebie. Kuchnia pierwotnie była oddzielona od części jadalnej. Aby zapewnić więcej światła i przepływu w tym wspólnym obszarze, zburzono ścianę. Stolarka stała się kluczem do łączenia przestrzeni, a długą wyspową ławkę umieszczono w poprzek progu w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się ściana.

Lokalizacja: Victoria, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA