modern Gable

Erica Allen Studio
Partnerzy

O inspiracji

modern Gable to prywatna rezydencja, która powstała w mieście Dorset w południowej części amerykańskiego stanu Vermont. Projekt stworzyli architekci z firmy Birdseye, a zrealizowała go firma Northshire Construction.

nowoczesna STODOŁA zorientowana jest na południe oraz widok na opadającą łąkę i ciągnące się w oddali góry. Szczyt Dorset od północy wyraźnie zakotwicza ten dom w jego górskim kontekście.
Estetyka projektu mocno nawiązuje do znanych w rejonie Vermont STODÓŁ ze stromymi, dwuspadowymi dachami. Zestawienie tej pochyłości dachu z płaską częścią przylegającego do niego budynku oraz proste linie dwuspadowej formy stanowią współczesny język architektoniczny całego projektu.Paleta materiałów, które wykorzystano z zewnątrz budynku, łączy kontrastowe, czarne deski cedrowe ułożone w poziomie z naturalnym odcieniem drewna cedrowego, które pojawia się na podbiciach i wykończeniach łączących się z nimi ścian. Dwuspadowy dach oraz jego płaskie przedłużenie tworzą wizualne ramy dla widoków oraz dużych przeszkleń, które otwierają wnętrza w odpowiednim kierunku. Część wejściowa domu jest lekko wycofana, oddając pierwszeństwo liniom dachu i ścian.

Wnętrze rezydencji ma ciepły i nowoczesny charakter, który również nawiązuje do miejsca. Całość ścian wewnętrznych i sufitów została wykończona naturalnym drewnem cedrowym, tworząc jedną, spójną całość dla wszystkich pomieszczeń.

Lokalizacja: Vermont, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA