Moderne

Tamara Magel Interiors Rikki Snyder
Partnerzy

O inspiracji

Projektantka wnętrz zbudowała od podstaw tę luksusową kryjówkę w Hamptons, nadając przestrzeni współczesną atmosferę w stylu wiejskiego domu. Nie zawsze łatwo jest stworzyć ciepło i osobowość w nowo wybudowanym domu. Projektantka wnętrz oraz prezes i dyrektor kreatywna Tamara Magel Interiors spędziła dwa lata budując od podstaw swój wymarzony dom w East Hamptons. Czerpała inspirację z okolicznych lasów, aby stworzyć elegancki i nowoczesny dom wiejski.

„Postawiłam na połączenie stylu wiejskiego i STODOŁY. Wykorzystałam materiały, które szybko się starzeją i wyglądają. Jakby istniały od wieków” – wyjaśnia Magel. Połączyła pięknie przyjemne w dotyku materiały, takie jak lakierowany mosiądz, marmur i rustykalne białe drewno dębowe, z ramami okiennymi z czarnej stali i elementami projektantów w stylu vintage.

Zrównoważenie praktyczności i inteligentnego wykorzystania przestrzeni było jednym z kluczowych problemów Magela. „Rozsądne wykorzystanie przestrzeni było wyzwaniem”. Musiała zmieścić wiele funkcjonalnych pokoi, w tym biuro, salon i wystarczającą liczbę sypialni, aby pomieścić gości.

Dzięki dużej liczbie okien i części mieszkalnej dom jest zalany naturalnym światłem. Dodatkowo, ważne było dodanie elementów luksusu, jednocześnie tworząc ciepło. Magel osiągnęła to, wybierając trwałe materiały, które z biegiem czasu będą się zmieniać. Tę precyzyjną dbałość o szczegóły obserwuje się równie uważnie jak w kuchni – ulubionym pomieszczeniu projektantki w domu. Z widokiem na basen i ogród znajduje się duży, wykonany na zamówienie marmurowy zlew. W połączeniu z francuskim piecem, ceglanymi płytkami ściennymi i niestandardową wyspą kuchenną zwieńczoną czarnym marmurem, jest to niewątpliwy punkt kulminacyjny domu. „Próbowałam nawiązać do korzeni angielskiej kuchni wiejskiej, dodając jednocześnie odrobinę charakterystycznej elegancji i przepychu, aby przestrzeń nie wyglądała zbyt rolniczo” – mówi Magel.

Lokalizacja: East Hamptons, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA