Mossy Point House

Edition Office Rory Gardiner
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Mossy Point House to minimalistyczna rezydencja położona w Australii, zaprojektowana przez Edition Office. Na zewnątrz znajduje się elewacja z blachy cementowej, która odzwierciedla elegancką, srebrzystą korę drzew otaczających posiadłość. Choć wydaje się, że jest jednopiętrową strukturą, rezydencja znajduje się na szczycie równoległych ścian z bloków, zachowując równowagę między środowiskiem zabudowanym, naturą i nowoczesnymi standardami życia. We wnętrzu zastosowano jednolitą mieszankę sklejki i drewnianej podłogi. Zapewnia to spokojną atmosferę, w której proporcjonalne przestrzenie wykorzystują naturalne światło, aby podkreślić połączenie domu z otoczeniem.

Innowacyjne wycięcie w dachu służy jako zadaszona jadalnia na świeżym powietrzu i centralny punkt obrotu w domu, oddzielając pomieszczenia socjalne od prywatnych. Ta cecha konstrukcyjna maksymalizuje również wydajność pod względem wykorzystania przestrzeni i kosztów budowy. Solidna balustrada wzdłuż północnego tarasu zasłania sąsiednie domy. Ten element zapewnia również prywatność w pomieszczeniach. Jednopiętrowy układ i starannie dobrane detale ze stali nierdzewnej w łazience uwzględniają późną fazę choroby Parkinsona klienta, umożliwiając godne starzenie się na miejscu i w domu.

Skrupulatnie rozmieszczone, aby szanować sąsiednie właściwości, przestrzenie mieszkalne Mossy Point House korzystają z dużej ilości północnego światła słonecznego. Umieszczenie uwzględnia również zachowanie istniejących drzew. W konstrukcji dominują tanie, sprężyste materiały, a głównym elementem konstrukcyjnym i wykończeniowym jest drewno pozyskiwane w zrównoważony sposób. Recyklingowane ścinki zewnętrznej okładziny tworzą półki kuchennej spiżarni, a dom opiera się wyłącznie na wentylatorach sufitowych do chłodzenia, co jest kolejnym przykładem ekologicznego podejścia projektu.

Lokalizacja: Mossy Point, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA