Mountain View House

  O inspiracji

  Ten oryginalny dom dla rodziny, stojący na zboczu wzgórza w niewielkiej miejscowości w Austrii, został stworzony przez słoweńskich architektów z firmy SoNo. Dom leży na wysokości ponad 800 m n.p.m., w pobliżu znanego regionu narciarskiego Kitzbuhel, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na austriackie Alpy.
  Budynek ma trzy poziomy i podzielony jest na widoczne stopnie, które są zgodne z naturalnym ułożeniem terenu, a dach szczytowy jest nawiązaniem do widocznych stąd górskich szczytów.
  Środkowy poziom domu to przestrzeń otwarta z przeszkloną ścianą, która pozwala podziwiać niezwykłe piękno doliny i gór. Przestrzeń dolna również daje możliwość docenienia otaczającego dom krajobrazu, oferując dodatkowo bezpośrednie wyjście na taras zewnętrzny.
  Wnętrze jest bardzo nowoczesne, pełne naturalnego światła i naturalnej palety barw, która charakteryzuje wykorzystane tu drewno i beton. Całość tworzy ciepłą, gościnną atmosferę.
  Inspiracja architektów: Dom, jako całość, został rozplanowany tak, by ukryć się przed wzrokiem sąsiadów i otwierać wyłącznie na krajobraz i niebo.
  Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook
  Architekt: SoNo architects
  Foto: Matevz Paternoster
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner