Mountain View House

Partnerzy

O inspiracji

Ten oryginalny dom dla rodziny, stojący na zboczu wzgórza w niewielkiej miejscowości w Austrii, został stworzony przez słoweńskich architektów z firmy SoNo. Dom leży na wysokości ponad 800 m n.p.m., w pobliżu znanego regionu narciarskiego Kitzbuhel, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na austriackie Alpy.
Budynek ma trzy poziomy i podzielony jest na widoczne stopnie, które są zgodne z naturalnym ułożeniem terenu, a dach szczytowy jest nawiązaniem do widocznych stąd górskich szczytów.
Środkowy poziom domu to przestrzeń otwarta z przeszkloną ścianą, która pozwala podziwiać niezwykłe piękno doliny i gór. Przestrzeń dolna również daje możliwość docenienia otaczającego dom krajobrazu, oferując dodatkowo bezpośrednie wyjście na taras zewnętrzny.
Wnętrze jest bardzo nowoczesne, pełne naturalnego światła i naturalnej palety barw, która charakteryzuje wykorzystane tu drewno i beton. Całość tworzy ciepłą, gościnną atmosferę.
Inspiracja architektów: Dom, jako całość, został rozplanowany tak, by ukryć się przed wzrokiem sąsiadów i otwierać wyłącznie na krajobraz i niebo.
Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook
Architekt: SoNo architects
Foto: Matevz Paternoster
Tekst: nowoczesna STODOŁA