Na skraju pola

Atelier ST Simon Menges
Partnerzy

O inspiracji

Posiadłość na skraju pola to minimalistyczny wiejski dom położony w Saksonii w Niemczech, zaprojektowany przez Atelier ST. Na trzy części projektu składają się dwukondygnacyjny budynek mieszkalny, przylegająca do niego oranżeria oraz garaż.

Formacja wyznacza przejście między osadą, a rozległym przyległym krajobrazem. Centralnym punktem kompleksu jest prywatny ogród, wokół którego rozmieszczone są trzy konstrukcje. Otwarta strona ogrodu jest ograniczona „zielonym zboczem”. To podwyższona roślinność, która zapewnia wizualną osłonę i ochronę przed wiatrami z otwartego pola. Podczas gdy główny budynek i budynek oranżerii nie mają prawie żadnych otworów z trzech stron, parter budynków otwiera się całkowicie na ogrodzony ogród. Duże okna na piętrze kadrują widoki na krajobraz.

Zewnętrzna przejrzystość projektów ledwie wskazuje na złożoność wnętrza. Główne pomieszczenia, takie jak kuchnia, salon i foyer, pozwalają na ekscytujący wizualny kontekst z innymi częściami budynku. Z synergii kontrastów i różnorodności powstają niewyobrażalne niespodzianki, tworząc w ten sposób rezydencję, w której można poczuć się całkowicie komfortowo.

Lokalizacja: Saksonia, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt