Na wsi, wśród zieleni w bliskości z naturą

SNOW Architektur Lukas Schaller
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

 Na wsi, wśród zieleni, bliskość natury nie mogłaby być bardziej obecna. Otoczona łąką posiadłości, stoi jako klasa sam w sobie, która elegancko wtapia się w naturę dzięki elewacji z naturalnego drewna modrzewiowego.

W procesie planowania kluczowymi czynnikami były pragnienie dużej przestrzeni, połączone z naturą i zrównoważonym rozwojem. Strategiczne wykorzystanie kontrastujących materiałów, takich jak drewno i beton, zaowocowało funkcjonalnie minimalistycznym budynkiem o czystym wystroju wnętrz, który urzeka stylową prostotą.

W przypadku gdy dom wyposażony jest w fotowoltaiką i pompę ciepła dobrym wyborem może być inwestycja w system zarządzania energią. Takim systemem zdecydowanie mógłby być System Smart Home Grenton. System pozwala na świadome i racjonalne zarządzanie energią. Oznacza to, że steruje m.in. oświetleniem i ogrzewaniem oraz sam może decydować o włączeniu/wyłączeniu urządzeń takich jak m.in. pompa ciepła czy grzałka zasobnika ciepłej wody. Automatyka domowa od Grenton pomogłaby w dopełnieniu koncepcji zrównoważonego rozwoju, dzięki optymalizacji momentu zużycia energii w danej porze dnia.

Lokalizacja: Austria