Niezwykła pizzeria w Melbourne

Hachem Architecture
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Studio architektoniczne zostało zatrudnione przez firmę Piccolino. Ich wspólna wizja opierała się na stworzeniu nowoczesnej restauracji, która wytyczy nowe standardy architektoniczne w okolicy, a jednocześnie przyciągnie klientów o większych wymaganiach niż w zwykłej pizzerii. Wysoki, katedralny sufit nowej restauracji zwiększa wrażenie przestronności, a nocą przypomina latarnię naprowadzającą klientów.

Nowy budynek musiał zmieścić się między istniejącymi już budynkami sąsiednich firm, więc mógł mieć szerokość maksymalnie 5,5 m. Liczba restrykcji i ograniczeń budowlanych, z którymi musieli zmierzyć się architekci, wydawała się nie mieć końca. Firma Hachem Architecture zdołała im sprostać, tworząc ostatecznie lekką konstrukcję, która idealnie wykorzystuje przestrzeń i oddaje charakter tego miejsca.

Jedną z najważniejszych cech tego projektu jest katedralny sufit. W połączeniu z dużymi przeszkleniami w ciągu dnia wprowadza do wnętrza lekkość i sporo światła. Nocą restauracja zamienia się w miejsce, które emanuje złotym blaskiem dzięki zastosowaniu ciepłego drewna w większości wnętrza. W tym projekcie każdy element – od antresoli po stalowe części konstrukcyjne budynku – podkreśla jego funkcjonalność, dodając mu jednocześnie niezwykłego uroku. Budynek odzwierciedla ambicje firmy Piccolino, pokazując jednocześnie, jakie kierunki może wytyczać sobie architektura na niejednokrotnie zaniedbanych miejskich przedmieściach.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA