Novy Kampinos – osiedle domów jednorodzinnych

Beczak / Beczak / Architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Novy Kampinos to zamknięte osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, usytuowane wśród zieleni i w bliskim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego. To miejsce, gdzie można doświadczyć spokoju z dala od miejskiego zgiełku, jednocześnie pozostając zaledwie kilka minut jazdy samochodem od pulsującej życiem stolicy. Osiedle odpowiada na potrzeby osób, które chcą czasem odpocząć od szybkiego tempa życia, zrelaksować się we własnym ogrodzie i skorzystać z licznych form rekreacji, które oferuje.

Kameralne osiedle składające się zaledwie z czterech budynków zostało zaprojektowane na podstawie dwóch głównych założeń, gdzie nowoczesny charakter rozwiązań materiałowych splata się z układem funkcjonalnym pozwalającym odpowiedzieć na potrzeby użytkowników i możliwości działki. Poprzez zastosowanie schematu przesunięć i uskoków jesteśmy w stanie urozmaicić fasadę zespołu, kreując tym samym tożsamość i charakter miejsca. Dzięki zastosowaniu podcieni i zróżnicowanych wykończeń, użytkownik z poziomu wejścia i ogrodu, może obserwować ciekawą grę świateł ślizgających się po elewacji. Wyraźne odcięcie parteru ukształtowane poprzez wspomniane zabiegi, harmonizuje jednolita, biała wstęga górnej kondygnacji.

Układy funkcjonalne zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą podziału przestrzeni na strefę dzienną i nocną. Znajdujący się na parterze salon z aneksem oraz gabinet i garaż pozwalają na swobodne i wspólne korzystanie z tych pomieszczeń przez wszystkich użytkowników, natomiast zlokalizowane na piętrze sypialnie i łazienki zapewniają niezbędną prywatność, dającą mieszkańcom poczucie komfortu. Znaczne przeszklenia i rzadko spotykana w takich inwestycjach wysokość parteru pozwalają wprowadzić do wnętrza dużą ilość naturalnego światła i dają możliwość obcowania z otaczającą przyrodą. Ponadto nad częścią parterową garażu zorganizowano obszerne tarasy, gdzie mieszkańcy mogą cieszyć się wspólnie spędzanymi chwilami.

Osiedle oferuje duże ogrody przy segmentach zewnętrznych, natomiast dla lokali środkowych przewidziana jest dodatkowa przestrzeń w postaci poddasza do własnej adaptacji. Zastosowane rozwiązania architektoniczne mają połączyć spokojny charakter miejsca z nowoczesnym stylem życia i stworzyć komfortowe warunki dla przyszłych mieszkańców osiedla Novy Kampinos.

Więcej o Beczek/ Beczak/ Architekci przeczytacie w zakładce pracowni na naszej stronie. Zachęcamy Was również do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.