Nowe życie angielskiej STODOŁY

KSR Architects & Interior Designers Tony Murray
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Podupadłą STODOŁĘ w Oxfordshire przekształcono w rustykalną, ale wyrafinowaną posiadłość. Wyzwaniem było otwarcie przestrzeni wewnątrz i stworzenie nowoczesnego wnętrza, nie tracąc przy tym uroku oryginalnego budynku. Oryginalne belki stropowe zachowano i uzupełniono bogatymi kolorami oraz dużymi oknami. Wszystko aby zalać pomieszczenie naturalnym światłem.

Zadanie polegało na stworzeniu minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza w istniejącej bryle STODOŁY. Wszystko przy minimalnym wpływie na naturalne otoczenie, obszaru o wyjątkowym pięknie naturalnym. Posiadłość łączy w sobie rustykalny urok i wyrafinowane, nowoczesne interwencje. Wyzwaniem było wiedzieć, ile z istniejącego budynku zachować i uczcić, a ile usunąć lub zastąpić współczesnym projektem. Zachowano staranną równowagę, aby nowoczesne elementy, takie jak nowe pływające stalowe i drewniane schody, nie zdominowały budynku. Jednocześnie miały być wystarczająco solidne, aby uzupełniać pierwotną STODOŁĘ. Technologie informatyczne zostały natomiast sprytnie ukryte.

Aby zmaksymalizować światło i widok na ogród, firma KSR stworzyła duże otwory drzwiowe i okienne oraz ukryte oświetlenie do nocnego oświetlenia salonu. STODOŁA jest pełna unikalnych dzieł sztuki i artefaktów gromadzonych przez parę na przestrzeni lat. Poza kominkiem, jedynym ważnym dodatkiem do części mieszkalnej są pływające stalowe i drewniane schody, prowadzące do dwóch sypialni na antresoli. Te sypialnie mieszczą się pod dużymi oryginalnymi kratownicami, ale są odpowiednio przestronne. Główna sypialnia prowadzi do obszernej łazienki, w której znajduje się biała kamienna wanna.

Lokalizacja: Oxfordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA