Nowoczesna rezydencja pod Łodzią

MGR INŻ. ARCH. MARCIN SIERADZKI
Partnerzy

O inspiracji

Nowoczesna rezydencja z dachem spadzistym o powierzchni netto ponad 900 m2 (licząc piwnicę, garaże i podbasenie) i powierzchni użytkowej około 500 m2.

Budynek posiada oprócz typowej funkcji domu jednorodzinnego, basen, salę kinową, piwnicę z licznymi pomieszczeniami pomocniczymi oraz garaż na cztery stanowiska, z czego dwa stanowiska znajdują się w podziemiu, a dwa na przyziemiu, przy dużej spiżarni.

Mamy tu wszystkie niezbędne strefy ważne w nowoczesnej rezydencji – westybul, hol z klatką schodową, gabinet oddzielony od reszty domu, strefę SPA z basenem, sauną i częścią wypoczynkową oraz zupełnie odizolowaną i niezależną część nocną na poddaszu o wysokiej ściance kolankowej.Na uwagę zasługuje ogromna część dzienna z sufitem katedralnym i przeszklonym szczytem na dwie kondygnacje. Na elewacjach zastosowano białe płyty włókno-cementowe oraz czarne, palone drewno. A bezokapowe dachy i liczne przeszklenia oraz proste bryły poszczególnych części, dodają temu obiektowi minimalistycznego charakteru.

Duże rozpiętości i liczne przeszklenia spowodowały konieczność zastosowania konstrukcji żelbetowej, monolitycznej piwnicy, ścian i stropów oraz konstrukcji stalowych spawanych dla dachów i nadwieszeń.

nowoczesna STODOŁA może być zatem duża, a przy tym zgrabna i proporcjonalna…

Lokalizacja: gmina Nowosolna, woj. łódzkie, Polska
Projekt: 2019 /2020
Realizacja: 2021 – …
Powierzchnia zabudowy: 552 m2
Powierzchnia użytkowa: 498 m2