nowoczesna STODOŁA na amerykańskiej farmie

Kathleen Walsh Interiors
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Ta nowoczesna STODOŁA, której wnętrza zaprojektowało studio Kathleen Walsh Interiors, powstała na terenie dużej farmy mlecznej w amerykańskim stanie Massachusetts. Właściciele i architekci postanowili zrezygnować z tradycyjnego, wiejskiego domu z długą werandą. Zamiast tego zdecydowali się na budynek, który wydaje się bardziej przynależeć do swej lokalizacji – dom o wyglądzie starej STODOŁY.

Cześć zewnętrzna

Budynek o powierzchni ponad 460 m2 od wewnątrz wykończono postarzonymi deskami cedrowymi, które nadają mu rustykalną estetykę, ale niepozbawioną nuty nowoczesności. Jednym z tych uwspółcześnionych elementów są bez wątpienia okna, które wprowadzają do tej ogromnej przestrzeni nie tylko sporą ilość naturalnego światła, ale też istotne dla całego projektu widoki na rozciągające się wokół pastwiska. Podłoga i drewniane belki stropowe to mieszanka różnorakiego, ręcznie ciosanego drewna, pochodzącego z rozebranych, starych STODÓŁ. W projekcie znalazły się różne gatunki drzew, w tym drewno dębu czerwonego i białego, wiązu, topoli czy orzesznika.

Nowoczesność poplątana z rustykalnością

Trudno nie zachwycić się wnętrzami, które idealnie dopasowano do wiejskiego, ale nowoczesnego stylu życia. Są pełne przytulności, łagodności i wyrafinowanej wrażliwości, które niezwykle umiejętnie łagodzą rustykalne i surowe elementy projektu. W tym domu można pokochać spokojną, naturalną paletę materiałów, ciepło surowego drewna, a nawet biegające w pobliżu kury i pasące się krowy.

Na sufitach w całym tym wiejskim domu pojawiają się piękne, zabytkowe, ręcznie ciosane belki, które dodają projektowi autentyczności ze sporą dozą rustykalnego uroku. Sercem każdego wiejskiego domu powinna być bez wątpienia kuchnia i tak też jest w tym przypadku. To przestronne, rodzinne miejsce, w którym wszyscy domownicy spotykają się nie tylko po to, aby jeść, ale także by odrabiać lekcje i cieszyć się wspólnym czasem spędzonym podczas gotowania i biesiadowania.

W salonie uwagę zwraca duży kominek, który obłożony jest ciosanym wapieniem, nadającym całości naturalny, ziemski charakter.

Na piętrze domu znajdują się dwie sypialnie oraz duża sypialnia główna z łazienką, jak również salon i pokój zabaw dla dzieci. Dom ma dodatkową przybudówkę, w której mieszczą się jeszcze dwie sypialnie dla gości.

Lokalizacja: Massachusetts, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA