nowoczesna STODOŁA w górskim rezerwacie przyrody w Phoenix

The Ranch Mine
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Pleats House  to nowy dom o powierzchni ok. 170 m2, który znajduje się na skraju rezerwatu gór Phoenix w amerykańskim stanie Arizona.

nowoczesna STODOŁA została zaprojektowana w taki sposób, by jego trzy boki tworzyły osłonę dla wewnętrznego dziedzińca z basenem. W tym miejscu stał wcześniej inny dom, a jego fundamenty wykorzystali architekci, tworząc zupełnie inną przestrzeń. W nowym domu urządzono teraz m. in. sypialnię główną z łazienką, której brakowało w poprzednim domu. W nowym projekcie dodano także jeden element z dwuspadowym dachem, który pomógł stworzyć ramy dla górskich widoków. W ten sposób powstał też kolejny, duży pokój zewnętrzny – dziedziniec, który po otwarciu drzwi staje się w pewnym sensie częścią wnętrza. Na nim urządzono też patio, które zwiększa płynność połączenia dziedzińca z samym domem, zapewniając osłonę przed silnym słońcem. Za domem urządzono jeszcze garaż i warsztat.

Pod względem  estetycznym zewnętrzny wygląd nowoczesnej STODOŁY miał nawiązywać do kaktusa Saguaro, który jest symbolem stanu Arizona. Nazwa domu „Pleats House” pochodzi od słowa „pleats”, czyli „plisy”, „fałdy”, do których upodabnia się blacha falista wykorzystana jako główny materiał zewnętrzny części domu z dwuspadowym dachem.

Lokalizacja: Arizona, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA