Bryła wpisująca się kształtem i typologią w teren wiejski

Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

W wiejskiej okolicy w Bruchem, Jade Architecten otrzymali zlecenie zaprojektowania i zbudowania nowoczesnej STODOŁY. Działka jest częścią małej zabudowy 3 połączonych działek na terenie dawnej szkółki drzew.

Znajduje się przy cichej wiejskiej drodze otoczonej mnóstwem zieleni. Bardzo przestronna działka budowlana oferuje możliwość stworzenia ładnej przestrzeni na zewnątrz z dużą ilością prywatności. Był to jeden z głównych punktów wyjścia do projektu architektonicznego.Zespół dwóch równych brył, umieszczony na zewnętrznych krawędziach działki, graniczy z intymnym ogrodem wewnętrznym. Aby wzmocnić introwertyczny charakter zespołu, elewacje przylegające do wewnętrznego ogrodu mają bardzo przejrzysty wygląd dzięki przeszklonym i przesuwanym drzwiom na całe 22 metry. Pozostałe fasady od strony ulicy są bardziej zamknięte i od czasu do czasu oferują widok na okolicę.

Dom zaprojektowano jako nowoczesną STODOŁĘ, gdzie bryła ma za zadanie wpisać się kształtem i typologią w teren wiejski. Ze względu na solidne wykorzystanie materiałów, stalową konstrukcję kratownicową oraz dokładne odwzorowanie detali dom ma nowoczesny i industrialny charakter.

Lokalizacja: Bruchem, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA