Cegła to motyw przewodni i element wyróżniający tę realizację

ONDA Architektura

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Cegła to motyw przewodni i element wyróżniający tę realizację. Elewacja budynku została zaprojektowana w całości jako ceglana – przy zastosowaniu ceglanej okładziny, wykonanej z cegieł pochodzących „z odzysku”. Ceglaną architekturę domu, uzupełnia posadowiona niżej, wykończona w ciemnym kolorze bryła garażu. Zastosowany w projekcie materiał elewacyjny, wpisuje się w kolorystykę zabudowy sąsiedniej, utrzymanej w odcieniach szarości i bieli z grafitowymi lub czerwonymi dachami. Użycie licówek wykonanych z cegieł „z odzysku” podnosi parametry termoizolacyjne ścian zewnętrznych i stanowi cyrkularne wykorzystanie materiału budowlanego.Ceglaną, nowoczesną STODOŁĘ zaprojektowano dla pary inwestorów, która zmienia swoje życie i przeprowadza się na wieś. Program funkcjonalny domu uwzględnia, funkcję domowego biura dla dynamicznych zawodowo osób. Na kondygnacji parteru przewidziano strefę dzienną oraz strefę przeznaczoną do pracy. Miejsce przeznaczone na pracę w domu, to przestrzeń znajdująca się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zachodnią ścianę szczytową domu „wsunięto w głąb bryły budynku”, tworząc wymknięty ścianami z trzech stron, przylegający do domowego biura, kameralny taras, niewidoczny od frontu.

Realizacja, zaprojektowana jest na działce posiadającej duże nachylenie terenu i malownicze podkarpackie widoki. Bryłę budynku rozbito na dwie mniejsze kubatury. Pierwszą jest dom, a drugą wpisany w ukształtowanie terenu garaż, znajdujący się w tylnej części działki. Forma architektoniczna została zdynamizowana, skośnymi asymetrycznymi, wysokimi oknami.

Strefa dzienna domu, otwarto na trzy strony świata. Dzięki jej dużym przeszkleniom roztaczają się widoki na okoliczne pagórki i przydomowy „brzozowy lasek”.

Lokalizacja: Podkarpackie, Polska