Odbudowane gospodarstwo

WT ARCHITECTURE BAKASPICTURES
Partnerzy

O inspiracji

„Dość już betonowej szarości i asfaltowej nudy – przyjedźcie do nas! Tutaj wolność zaczyna się od ruchu, dobrego nastroju i radosnych uśmiechów”

Takim hasłem zachęca na swojej stronie właściciel do przyjazdu do apartamentów znajdujących się nad samym brzegiem Bałtyku, na Mierzei Kurońskiej w okolicy Litewskiej Pałągi.nowoczesna STODOŁA z elewacją z opalanych desek, przypominająca dawny dom gościnny, symbolicznie stanęła na fundamentach spalonego gospodarstwa. Na elewacji użyto opalanych desek Degmeda Dark Black. Dom nadmorskich mieszkańców, który wcześniej tu stał, był niewielki i miał dach o podobnym kształcie. Projektując nowy obiekt projektant nawiązał do tradycyjnej bryły budynku, przystosowując jego wnętrze dla potrzeb współczesnych wczasowiczów.
Zadaniem architekta było zaprojektowanie  – jasnych i przytulnych apartamentów, wielkością zbliżone do stojących w sąsiedztwie kempingów, mających jak najwięcej miejsc noclegowych. Tak więc na powierzchni 83 metrów kwadratowych zaprojektowano cztery letnie mini-mieszkania, które zostały nazwane według stron świata. Niskie, ale przytulne i odpowiednie do spania poddasze, na które można dostać się po drabinie. Skromną powierzchnię na parterze, kompensują sięgające dachu „nacięte” zadaszenia oraz urządzone po różnych stronach domu tarasy zapewniające wczasowiczom prywatność.

W apartamentach może nocować do 16 osób.

Lokalizacja: Mierzeja Kurońska, Litwa
Tekst: Black Tree
Dostawa elewacji: Degmeda
Inwestor: Juraspot