Ogrody Rity Prosecco płynące

DaMilano Studio Andrea Martiradonna
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Ogrody Rity

Willa o nazwie Ogrody Rity (Rita’s Gardens) położona jest na skraju małego miasteczka otoczonego licznymi winnicami do produkcji wina Prosecco. Posiadany grunt zajmuje obszar około 25 000 metrów kwadratowych, prawie w całości nadający się do budowy i jest przecięty kanałem nawadniającym z południowo-wschodnią częścią działki przeznaczoną na winnice.

W trakcie budowy domu właściciel wpadł na pomysł porzucenia planów budowy i zasadzenia drzew oliwnych, oddzielając w ten sposób dom od głównej drogi i reszty miasta. W ten sposób narodził się gaj oliwny liczący 400 drzew, który zajmuje powierzchnię około 2 hektarów. Stąd też sama nazwa – Ogrody Rity. Pragnieniem klienta, energicznego, w nieustannym ruchu przedsiębiorcy, było stworzenie weekendowej oazy relaksu, w której dzieci i wnuki mogłyby się zbierać, by oderwać się od codzienności. Projekt Ogrody Rity stanowi kwintesencję tych marzeń.

Wejście do willi zlokalizowano od północy ścieżką dla pieszych oddzieloną od wjazdu przeznaczonego dla samochodów. Aby wejść do domu należy przejść przez długi ganek z ceglanym murem pokrytym naturalnym łupanym kamieniem. Cała zewnętrzna posadzka łącznie z frontem garażu jest pokryta lokalną płytą kamienną.

Przestrzeń

Salon, centralny trzon domu, jest w całości przeszklony od strony południowej i północnej, co pozwala na ciągły widok na ogród. Fenomenalne oświetlenie zdobi wnętrze. Na prawo od salonu, oddzielonego kominkiem, zlokalizowano jadalnię i kuchnię oraz części użytkowe z dostępem do garażu. Ogrody Rity w lewej części mieszczą dwie sypialnie oddzielone wspólną łazienką dla wnuków oraz tzw. główną sypialnię z wejściem do garderoby oraz prywatną łazienką połączoną z domową siłownią.

Lokalizacja: Prowincja Pordenone, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Andrea Martiradonna