Ortali

Massimo Zanelli
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Dom Ortali to klejnot położony w sercu toskańskiej wsi, zaledwie kilka kilometrów od tętniącego życiem miasta Arezzo. Ta urzekająca nieruchomość, zaprojektowana przez znanego Massimo Zanellego, stanowi harmonijne połączenie tradycyjnych i współczesnych elementów designu. Dom Ortali, ze swoją bogatą historią i urokiem, starannie odnowiono, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia życiowe, które łączą rustykalny urok ubiegłego stulecia z wygodami i technologią współczesnego życia.

Od dużych kamiennych płyt w korytarzu wejściowym po opalizujący aksamit i polerowany mosiądz . Każdy zakątek tego domu opowiada historię. Oryginalne drewno w dużym salonie kontrastuje z liniowymi wzorami z malowanego aluminium, tworząc przestrzeń zarówno wygodną, jak i estetyczną. Jest to dom, który naprawdę ucieleśnia ducha toskańskiej wsi, oferując spokojny wypoczynek od zgiełku miejskiego życia. Autentyczne elementy obiektu, oryginalne materiały i wyjątkowa przestrzenność niektórych pomieszczeń zachowano. Każde pomieszczenie, każdy element opowiada część historii Leopoldiny, teraz wzbogaconą o współczesną narrację, która tchnie nowe życie w przestrzeń.

Projekt renowacji miał na celu stworzenie złożonej przestrzeni, w której elementy tradycyjne i współczesne przeplatają się, tworząc bogatą, pełną szczegółów atmosferę i widoki. Koncepcja projektowa opiera się na wprowadzeniu współczesnych elementów rozmieszczonych na czterech poziomach mieszkalnych. Elementy te definiują konkretne pomieszczenia w domu i wchodzą w interakcję z przestrzenią otwierając, zamykając i integrując przedmioty codziennego użytku.

Dom oferuje różnorodne przestrzenie mieszkalne. Parter, chłodniejszy i stanowiący ciągłość z otoczeniem, mieści kuchnię i dużą jadalnię dostępną z holu wejściowego. Na wyższe poziomy prowadzą oryginalne schody. Drugie piętro jest w całości przeznaczone na część sypialną. Trzecie piętro, jasne i przestronne, mieści duży salon, drugą kuchnię, jadalnię, gabinet i pokój odnowy biologicznej. Wreszcie schody prowadzą do małego strychu, gdzie przytulny salon pamięta swoje dawne przeznaczenie jako punkt widokowy podczas wojny, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Lokalizacja: Toskania, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA