Osiedle Lekarzy w Butaro

MASS Design Group Ivan Baan
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Zlokalizowane w sąsiedztwie Szpitala Okręgowego w Butaro, Osiedle Lekarzy Butaro zostało zaprojektowane tak, aby przyciągać i zachęcić do pozostania wykwalifikowanych lekarzy na terenie kampusu.

W ramach projektu szpitalu w Burato, zakończonego w listopadzie 2012 r., ponownie wykorzystano lokalne materiały i rzemieślników, aby stworzyć serię konstrukcji odpornych na trzęsienia ziemi i zrównoważonych. MASS Design Group zaprojektowała cztery bliźniaki dla ośmiu lekarzy i personelu medycznego, które zbudowano ze sprężonych stabilizowanych bloków uziemiających (CSEB) oraz cegieł wyprodukowanych z ziemi wydobytej na miejscu — wyprodukowanych przez wykwalifikowanych lokalnych rzemieślników. W ramach projektu utworzono 900 miejsc pracy dla członków lokalnej społeczności, zapewniono szkolenia na miejscu w zakresie praktyk zrównoważonego budownictwa i rozdzielono 400 000 dolarów na rzecz gospodarek lokalnych i regionalnych.

Mieszkanie dla lekarzy Butaro zostało ukończone we współpracy z funduszem Daniela E. Pontona w szpitalu Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, Partners In Health i Ministerstwem Zdrowia Rwandy. Jest to drugi z pięciu projektów MASS na terenie kampusu, obejmujący Szpital Okręgowy Butaro, Wspólne Mieszkania Lekarzy, Centrum Doskonałości Onkologii w Butaro i Centrum Wsparcia Onkologii.

Lokalizacja: Butaro, Rwanda
Tekst: nowoczesna STODOŁA