Owl Tree Cabin

Partnerzy

O inspiracji

Wyglądając przez okno lub siedząc na tarasie tego małego domku można bez problemu poczuć się jak w domku na drzewie. Domek stoi na drewnianych balach na stromym zboczu i stąd jego nazwa – „Owl Tree Cabin”, czyli „Sowia chata na drzewie”.Domek znajduje się w lesie i doskonale pasuje do swego otoczenia nie tylko z zewnątrz, ale też swym wnętrzem. Środek utrzymany jest w stylu leśnego domku pełnego drewna, z ręcznie robionymi schodami i drewnianą kuchnią.

Owl Tree Cabin ma niecałe 21 m2 na parterze plus miejsce na antresoli. Domek został zbudowany przez właścicieli, którzy świetnie wykorzystali niewielką przestrzeń tworząc idealne schronienie dla jednej lub dwóch osób. Miejsce to oddalone jest zaledwie o kilka mil od wybrzeża Północnej Kalifornii w pobliżu hrabstwa Mendocino.

W domku można mieszkać w zasadzie przez cały rok, ponieważ mamy tu kuchnię, łazienkę z bieżącą, ciepłą wodą, a nawet internet. Budynek nie wygląda na ocieplony, ale w łagodnym, kalifornijskim klimacie wystarczy piecyk opalany drewnem.

Sypialnia na antresoli znajduje się nad łazienką, dzięki czemu pomieszczenie na dole ma wysoki sufit i wydaje się być bardziej przestrzenne. Chata jest na tyle wysoka, by w centralnym miejscu na antresoli można było spokojnie stać. Znalazło się tam też wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić jeszcze niewielkie biurko. Na piętro wchodzi się po schodach, które nie są tak strome jak drabina, ale wymagają nieco większej uwagi niż klasyczne schody.

W łazience zmieścił się prysznic i toaleta, choć do tego pomieszczenia wchodzi się z tarasu. W przeciwieństwie do salonu, łazienkę pomalowano na biało, dzięki czemu miejsce to wydaje się być jaśniejsze.

Lokalizacja: USA
Owl Tree Cabin można wynająć przez Airbnb.

Tekst: nowoczesna STODOŁA