Parkdale BARN House

Minett Studio Brent Lukey
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Parkdale BARN House to wyraz dziesięcioletniej kolekcji pomysłów i stylów, które zostały przetestowane i zebrane w ramach wielu różnych projektów. „Możliwość zaprojektowania własnego domu w Minett Studio dla naszej rodziny była wspaniałą okazją do zabawy i eksperymentowania z różnymi kolorami i teksturami” – mówią właściciele.

Każda przestrzeń wewnątrz Parkdale BARN House ma swój własny charakter i grę kolorów. Paleta kolorów i materiałów jako całość dobrze ze sobą współgra i wprowadza harmonię i spokój do całego domu. Chłodny szaroniebieski kolor z wzorzystymi kafelkami i wzorem w jodełkę jest ukłonem w stronę stylu country. STODOŁA jest wyrafinowana i nieco bardziej męska dzięki szafkom Black Oak Shaker i efektownemu marmurowi Matazarro z Brazylii. Urządzenia są wykonane ze stali nierdzewnej, a ponadgabarytowa seria Falcon pokazuje, że jest to kuchnia gotowa na poważną dawkę kulinariów. Sypialnie dziecięce są utrzymane w delikatnym odcieniu błękitu, który zapewnia cichą refleksję, a główny apartament jest ciepły, z detalami z desek i listew, bogatymi orzechami włoskimi i miękkim wapieniem.

Plan piętra i układ Parkdale BARN House starannie przemyślano, odświeżając istniejący dom z cegły klinkierowej z lat 60-tych z planem w kształcie litery T w nowoczesny i zrównoważony dom nowej ery. Zachowując jak najwięcej istniejącego domu i wstawiając nowe skrzydło w kształcie litery L, połączono dwa style. Zapewniło to poczucie, że dom jest ponadczasowy i ciepły, a nie przepastny i zimny, jak niektóre nowe domy, w których wszystko jest błyszczące i nowe. Ogród został ponownie zobrazowany za pomocą nasadzeń bylin i drzew, miękkich, pełzających tekstur i formalnych bukszpanów, aby odtworzyć klimat wiejskiego ogrodu.

Lokalizacja: Parkdale, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA