Pavilion House – łączy to co najpiękniejsze

DUSAN VUKCEVIC I ARHEIN ARCHITECTS
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Pavilion House to połączenie funkcjonalności i nowoczesnej estetyki doskonale dopasowanej do rodziny, która ma w nim zamieszkać. Oprócz przestronnych pomieszczeń mieszkalnych, sypialnych i technicznych oferuje również ściankę wspinaczkową w pawilonie, która jest przeznaczona do spotkań towarzyskich i ćwiczeń.

Klientom zależało na czystym i nowoczesnym wyglądzie domu – tak powstał projekt Pavilion House. Architekt Sanja Zvonkovič zasugerowała im, aby zamiast większej, jednolitej kubatury stworzyć dwa mniejsze, dynamicznie połączone sześciany.

W ten sposób powstały dwie betonowe muszle, obie z dwuspadowymi dachami i ubrane w kontrastowe kolory (czarne aluminiowe zadaszenie, drewniane listwy i biały tynk). Razem tworzą elegancką całość. Metalowe ramy okienne i duże przeszklenia dodają budynkowi ponadczasowej elegancji.

Projekt Pavilion House to przede wszystkim atrakcyjna reinterpretacja słoweńskiego domu dwuspadowego. Z drugiej strony ta dwoistość kubatury (otwartej, mniejszej, zawierającej przestrzenie do spotkań towarzyskich i rekreacyjnych oraz większej, bardziej introwertycznej, w której zakłada się wszystkie pozostałe przestrzenie – mieszkalną, sypialną i techniczną). Takie założenie pomogło stworzyć dynamiczne wnętrze i co ważniejsze, dynamiczne tereny zewnętrzne, na których rodzina chciała spędzić wolny czas. Zdecydowano się na aż trzy zewnętrzne tarasy. Zadaszony funkcjonalny dziedziniec i dużo zieleni do uprawiania sportu, ogrodnictwa i spotkań towarzyskich.

Pavilion House przeznaczony dla aktywnej czteroosobowej rodziny to naprawdę coś wyjątkowego. Elegancki, wszechstronny i funkcjonalny. 

Szukasz podobnego projektu? Zajrzyj do naszej zakładki kup STODOŁĘ, bądź powierz budowę projektu indywidualnego naszym Wykonawcom. 

Lokalizacja: Słowenia
Tekst: nowoczesna STODOŁA