Pierwsze domy ICON w technologii 3D na sprzedaż w Austin w Teksasie

ICON
Partnerzy

O inspiracji

Deweloper 3Strands wystawia na sprzedaż swoje pierwsze domy zbudowane z pomocą technologii druku 3D. Domy powstają w ramach projektu osiedla mieszkaniowego, które realizowane jest w Austin w Teksasie w USA.

Osiedle mieszkaniowe powstaje przy współpracy z firmą ICON, specjalizującą się w nowoczesnych technologiach budowlanych. Planowane domy mają mieć od dwóch do czterech sypialni i powstają w jednym z najszybciej rozbudowujących się miast Ameryki. Za projekt od strony architektonicznej odpowiadają specjaliści z firmy Logan Architecture.

Projekt opiera się na systemie budowlanym zwanym VULCAN, a pierwsze domy ICON zostały już ukończone w różnych lokalizacjach w centralnym Teksasie i Meksyku. Gary O’Dell, współzałożyciel i szef firmy deweloperskiej 3Strands podkreśla znaczenie całego projektu.- „Chcemy zmienić sposób, w jaki buduje się obecnie, i to jak żyje się w społeczności. Ten projekt to duży krok do przodu, który przesuwa granice nowych technologii, wykorzystywanych właśnie w takich projektach jak domy drukowane w technologii 3D” – mówi O’Dell. – „Pierwsze piętro tych domów zostało wydrukowane w 3D, wykorzystując zaawansowany materiał firmy ICON, który jest odporny na ogień, wodę, wiatr i inne zagrożenia, choć budowanie z niego to kwestia zaledwie tygodni”.

Domy, które powstają w Austin, mają zadaszone werandy od frontu, zadaszone miejsce parkingowe, otwarty plan wewnątrz, wysokie sufity w sypialni głównej, biuro oraz różną liczbę sypialni. Wnętrza są minimalistyczne, a za ich projekt odpowiada Claire Zinnecker, której prace charakteryzuje zastosowanie drewna, metalowych wykończeń oraz paleta kolorów ziemi.

Osiedle ma być wzorem dla podobnych projektów w przyszłości i odpowiedzią na zapotrzebowanie masowe rynku mieszkalnego.

– „Widoczny jest ekstremalny brak powierzchni mieszkalnych, co powoduje problemy związane z podażą, ekologią, trwałością, kosztami i samym projektowaniem” – wyjaśnia Jason Ballard, drugi z założycieli firmy ICON. – „Dzięki technologii druku 3D ICON możemy założyć znacznie większy postęp w rozwiązywaniu tych problemów w przyszłych latach, przenosząc budownictwo mieszkaniowe w nowoczesne czasy i spełniając współczesne, wielkie nadzieje  ludzkości”.

Lokalizacja: Austin, Teksa, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf