Pine Lane House

Ballman Khapalova
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Pine Lane House to renowacja domu z lat 80. Obejmował on dobudówkę o powierzchni 28 metrów kwadratowych, nowy dach, nową drewnianą bocznicę zewnętrzną i nowy taras. Wszystkie systemy mechaniczne zmodernizowano, a nowe okna dodano i wyrównano z istniejącymi.

Dodatek do głównego piętra przenosi wejście, jednocześnie przesuwając zewnętrzną przestrzeń rodzinną bliżej istniejącej natury. Nowy taras obejmuje te drzewa i jest położony pod ich baldachimami. Niestandardową stalową balustradę zintegrowano z drewnianą balustradą, która kontynuuje rytm i materiał elewacji domu. Okrągła wanna z hydromasażem zapewnia zakończenie tarasu, zachowując jednocześnie głęboki widok na całą posiadłość.

Oryginalne wnętrze było ciemne i introwertyczne. Rozjaśniono zatem pomieszczenia przy jednoczesnym połączeniu wnętrza z zewnętrzem. Życie w nowym domu jest wzbogacone o doświadczenie otaczającego środowiska, a każdy pokój łączy się z miejscem w wyjątkowy sposób.

Wewnętrzny korytarz skrócono tworząc główny apartament sypialny z oknem wychodzącym na ogród. Kuchnia, jadalnia i salon są otwarte, tworząc dużą, elastyczną przestrzeń socjalną, która jest wizualnie połączona z głównymi cechami nieruchomości, takimi jak ogromne drzewa wokół.

Lokalizacja: Saugerties, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA