Pippins

Rider Stirland Architects French+Tye
Partnerzy

O inspiracji

Pippins to inspirowana Skandynawią dobudówka z drewna w Chesham w Wielkiej Brytanii. To dzieło architektury równoważy wspaniałe przestrzenie rozrywkowe z efektywnością energetyczną i płynną integracją z ogrodem.

Klienci zwrócili się do architektów z jasną wizją: chcieli przestronnych, zachęcających przestrzeni do rozrywki, z kuchnią w centrum uwagi. Ich nacisk? Utrzymanie równowagi pomiędzy imponującym i dyskretnym. Ponadto za priorytet uznali zwiększenie efektywności energetycznej domu i zapewnienie dużej ilości miejsca do przechowywania.

Usunięto niedopasowaną oranżerię z tyłu domu. Na jego miejscu zbudowano 10-metrową dobudowę, prostopadłą do głównego budynku. Kuchnia jest teraz strategicznie umiejscowiona na skrzyżowaniu starego i nowego. Łączy rodzinną przestrzeń do pracy z jednej strony z jadalnią z drugiej. Wykorzystano naturalne nachylenie terenu, aby stworzyć efektowną przestrzeń mieszkalną o podwójnej wysokości. W tej części znajduje się przytulny piec opalany drewnem i antresola biblioteczna. W projekcie przewidziano także przestronny hol wejściowy, pokój dzienny, garderobę, WC, spiżarnię oraz pomieszczenie gospodarcze przy garażu. Co istotne, wszystkie główne powierzchnie mieszkalne wychodzą bezpośrednio na tylny ogród.

Lokalizacja: Chesham, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA