Plurien

Atelier Victoria Migliore Cyril Folliot
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

W młynie z 1812 roku, składającym się z dwóch oddzielnych budynków, architekci stworzyli współczesne połączenie tych dwóch jednostek. Podkreślono granitowe i różowe piaskowce istniejącej części. Tutaj dominują minerały, a beton projektu zakłada pewną prostotę.

Dla klientów pasjonujących się gastronomią i winem ważne było, aby ten 7-pokojowy domek wpisywał się w podejście ekologiczne, spełniając oczekiwania naszych czasów. Projekt rozbudowy reorganizuje topografię terenu, wtapiając się w niego z powściągliwością i szacunkiem dla otoczenia, dzięki obecności zielonego dachu i betonowej ściany oporowej. Ukośne płyty betonu dachu zapewniają masywną, kanciastą materialność i dialog z otoczeniem poprzez lekką, elastyczną i dziką zasłonę roślinną.

Surowość betonu kontrastuje z porowatą i starą fakturą istniejącej konstrukcji. Dwoistość tych materiałów i gra między konstruktywnymi wzorami różnych epok pozostawia miejsce na delikatną interpretację. Ten dialog okresów i materialności ustanawia grę wizualną i zmysłową, która pozwala odwiedzającemu docenić to miejsce.

Lokalizacja: Plurien, Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA