Płytki elewacyjne Cedral – ponadczasowa elegancja w nowoczesnym budownictwie

Partnerzy

O inspiracji

Elegancko wykończone dach oraz elewacja stanowią nie tylko wizytówkę nieruchomości. Materiał elewacyjny nadaje ostateczną elegancką formę architekturze budynku i w bardzo dużej mierze decyduje o tym czy nieruchomość osadzona w danym otoczeniu będzie jego ozdobą. Budynek w belgijskiej miejscowości Neupré, w którym mieści się gabinet weterynaryjny, utrzymany w popularnym stylu nowoczesnej STODOŁY, otrzymał elewację oraz dach z małoformatowej płytki Cedral.

Budynek w Neupré to typowy „modern BARN house” zbudowany na planie prostokątna, przykryty dwuspadowym dachem. Jego charakter możemy określić w jeden sposób – elegancka prostota, nawiązująca do architektury budynków wiejskich, wykorzystująca materiały o bardzo wysokiej jakości. Architekci postawili na wysokie okna o dużej powierzchni przeszkleń, które nie tylko w efektywny sposób doświetlają pomieszczenia, ale również powodują, że nieruchomość zyskuje, tzw. efekt WOW. Dzięki zwartej bryle budynek wspaniale wpisuje się w niewielką działkę o spadzistym ukształtowaniu terenu. Ażurowa, drewniana „klatka schodowa” oraz minimalistyczny drewniany taras, jeszcze bardziej uatrakcyjniają budynek i podkreślają jego nowoczesny, a zarazem rustykalny charakter.Elegancki odbiór budynku wzmacniają wspomniane wcześniej dach i elewacja. Dzięki temu, że budynek został zaprojektowany bez tradycyjnego okapu dachowego, wykonawca mógł postawić na ten sam materiał wykończeniowy. Wybór padł na płytkę elewacyjną Cedral Alterna o gładkiej powierzchni, w kolorze grafitowym, ułożoną w układzie poziomym z podwójną zakładką. Brak okapu powoduje, że połać dachu płynnie przechodzi w powierzchnię elewacji, a dzięki płytkom elewacyjnym całość tworzy wyrafinowaną, miłą dla oka całość. Dzięki zastosowaniu płytek małoformatowych budynek rewelacyjnie wpisuje się w otoczenie. Skalisty klimat działki, sąsiednie budynki o elewacjach z kamienia i łupka poniekąd narzucają taki sposób wykończenia elewacji i pomimo tego, że jest ona wyróżniającą się na tle innych zabudowań, sprawdza się w tym miejscu idealnie.

Zastosowane w Neupré płytki elewacyjne marki Cedral to produkt wykonany na bazie włókno-cementu. Materiał ten, dzięki swoim właściwościom powoduje, że produkty z niego wykonane charakteryzują się przede wszystkim lekkością, trwałością i są jednocześnie łatwe w utrzymaniu, a co za tym idzie trwałe.

W nowoczesnym budownictwie szczególną wagę przywiązuje się do prostoty stosowanych rozwiązań. Dzięki temu, że płytki Cedral są lekkie ich montaż na elewacji nie jest skomplikowany i nie narusza w żaden sposób struktury budynku. Dlatego sprawdzają się one zarówno w realizacjach nowoczesnych budynków jak i renowacji starych lub zabytkowych obiektów.

Realizacje wykończenia budynków płytkami na dach i elewację Cedral ułatwia niewątpliwie szeroka paleta kształtów i wersji kolorystycznych tych płytek. Daje to architektom bardzo szerokie możliwości zastosowania tych produktów. Dodatkowym plusem jest fakt, że występują one w dwóch rodzajach powierzchni: gładkiej oraz o strukturze łupka. Pierwsza z nich podkreśla elegancję i nowoczesny charakter nieruchomości. Płytka elewacyjna o strukturze naturalnego łupka kamiennego bardziej będzie nawiązywać do stylu rustykalnego czy regionalnych tradycji w architekturze. Pomimo tego, jak widać zresztą w przypadku budynku w Neupré, inwestorzy nie muszą sztywno trzymać się tych podziałów, ponieważ w klimatycznym, rustykalnym otoczeniu elewacja gładka o mocnym akcencie kolorystycznym sprawdza się znakomicie.

Lokalizacja: Neupré, Belgia

Dostawca elewacji

Cedral