Portable House APH80

  O inspiracji

  ABATON stworzył serię APH80 – lokal mieszkalny idealny dla 2 osób, łatwy do przetransportowania i gotowy do postawienia prawie w każdym miejscu.”Powstałe proporcje są wynikiem dogłębnej analizy przeprowadzonej przez nasz zespół architektów tak, by stworzyć różne przestrzenie, uzyskując jednocześnie poczucie wewnętrznej kompletności”.
  To prosta, ale wytrzymała konstrukcja, wykonana z materiałów, które mają zapewniać zarówno komfort, jak i eko-równowagę. APH80 jest uosobieniem zasad i celów ABATON: dobrego samopoczucia, równowagi ekologicznej i prostoty.

  APH80 ma 3 różne przestrzenie mierzące 27 metrów kwadratowych (9×3): salon/kuchnia, kompletna łazienka oraz sypialnia dla dwóch osób. Dwuspadowy dach zapewnia wewnątrz wysokość 3,5 m. Większość z materiałów nadaje się do recyklingu i spełnia kryteria, jakie stosuje ABATON w przypadku wszystkich swych projektów. Budynek staje się częścią otaczającego go środowiska, dzięki możliwości otwarcia go na zewnątrz i wprowadzenia okolicy do środka. Wykorzystanie drewna nie tylko wycisza wnętrze i zwiększa poczucie równowagi, ale jest też hipoalergiczne. Drewno pochodzi z lasów legalnych i właściwie zarządzanych (zalesiane ponownie, by zapewnić szereg korzyści, np. pochłanianie dwutlenku węgla, wytwarzanie tlenu i siedlisk leśnych).

  Dane techniczne: Po stronie zewnętrznej zastosowano szarą deskę kompozytową. Wentylowana fasada z izolacją termiczną 10 cm wokół budynku. Struktura z litego drewna z produkcji sterowanej numerycznie; wewnątrz panele drewniane z hiszpańskiej jodły, farbowane na biało. APH80 został zaprojektowany i wykonany w Hiszpanii. Czas produkcji: 4-6 tygodni. Czas złożenia: 1 dzień. Transport drogowy.
  „Obecnie pracujemy nad prostszymi seriami, które można zestawić z APH80, by dopasować całość do wszelkich potrzeb, tworząc większe przestrzenie i zwiększając różnorodność projektu”.

  Lokalizacja: dowolne miejsce Świata
  Nagrody: 2 nagrody A+ Architizer Awards 2014 dla Architecture+LivingSmaill i Single Family House XS
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner