Portola Valley Barn

Walker Warner Architects Matthew Millman
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Portola Valley Barn znajduje się na dużej działce o powierzchni ok. 1,6 h, leżącej na południe od San Francisco, w ekskluzywnym miasteczku Portola Valley. W nowym budynku urządzono sypialnie dla gości, biuro oraz przestrzenie do relaksu i rozrywki. Całość „zapakowano” w drewno dębowe pochodzące z odzysku. Nowy kompleks mieszkalno-biurowy ma powierzchnię blisko 500 m2 i składa się z kilku elementów z dwuspadowym dachem.

„Zespół budynków składa się z trzech głównych konstrukcji – przestronnego domowego biura, domowego kina oraz luksusowego apartamentu dla gości. Połączono je ze sobą elementami przejściowymi, które mieszczą m.in. kuchnię i łazienkę” – mówią architekci. Tworząc ten projekt czerpali inspiracje z lokalnej architektury. Szczególnie z rozsianych po okolicy budynków gospodarczych z podstarzałymi deskami elewacyjnymi oraz blaszanymi dachami. Na wykończenie elewacji zdecydowali się wykorzystać stare deski dębowe pozyskane z różnych STODÓŁ w Kentucky, łącząc je z bejcowanym na ciemno drewnem mahoniowym. Na dachu zastosowano blachę pomalowano tak, by przypominała blachę cynkowaną.

Projekt wewnętrzny budynku stanowi kontrast dla elewacji. Wnętrza miały być świeże, czyste i nowoczesne. Duże przeszklenia zapewniają mieszkańcom silne więzi z otoczeniem, łącząc wnętrza z pięknymi, spokojnymi krajobrazami. W centrum nowego domu znalazło się duże pomieszczenie, które rodzina wykorzystuje jako miejsce rozrywki, organizując tu również wydarzenia charytatywne.

Pokaż frazę kluczową

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA