Posiadłość Barfold

LAYAN Victor Vieaux
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Posiadłość Barfold to winnica, wytwórnia win i farma położona w południowo-zachodnim regionie winiarskim, 75 minut jazdy na północ od Melbourne. Klient zwrócił się do firmy LAYAN z prośbą o zaprojektowanie hojnego, ale prostego budynku, który zapewni zakwaterowanie gościom odwiedzającym winnicę.

Budynek prezentuje się jako prosta geometryczna forma w krajobrazie – nawiązując do budynków rolniczych w tej lokalizacji. Rustykalny charakter jest wyrażony przez okładzinę z odzyskanego drewna.

Przestrzeń wewnętrzną definiuje duży otwarty sufit z pomieszczeniami pomocniczymi rozmieszczonymi po bokach. Światło słoneczne aktywuje swoją dynamikę przestrzenną, przemieszczając się w ciągu dnia. Wieczorem przestrzeń oświetlana przez jest starannie dobrane lampy i delikatne migotanie z kominka. Wyłożone w całości szlachetną sklejką, jego prosta estetyka została stworzona z palety polerowanego betonu, naturalnego drewna, szkła i płytek, zbalansowanej tonalnymi meblami pasującymi do naturalnego otoczenia.

Powierzchnia: 170 m2
Lokalizacja: Barfold, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt