„Piąty” domek w drzewach

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt realizowaliśmy dla Gosi i Kuby, twórców wyjątkowego i kultowego już miejsca na mapie Polski – ” W Drzewach”. Jest to kompleks 4 domków umieszczonych w koronach drzew jednego z Nałęczowskich wąwozów.Projektowany przez nas domek miał być piątym obiektem, mieszczącym część wypoczynkową dla odwiedzających oraz część biurową z recepcją. Od początku „Piąty” miał być inny, ale konsekwentnie wpisujący się w istniejące założenie.

Głównym wyzwaniem okazało się projektowanie na ciasnej działce w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Projekt powstawał na drodze zderzenia precyzyjnej wizji inwestorów z naszą inwencją oraz możliwościami technologicznymi. Nie obyło się również bez finalnych korekt wynikających z optymalizacji budżetu.

Zakres prac projektowych obejmował zarówno koncepcję jak i projekt budowlany do pozwolenia na budowę. Wnętrza opracowała pracownia INSIDEarch. Od strony architektonicznej wspierało nas studio AKJ Krzysztof Jaraszkiewicz. W projekcie nie mogło zabraknąć drewna jako głównego materiału na elewacji oraz dużych przeszkleń pozwalających mieszkańcom domku na bezpośredni kontakt z koronami drzew.

Zajrzyj na profil Kunkiewicz Architekci na Facebook i Instagram.

Lokalizacja: Nałęczów, Polska
Tekst: Kunkiewicz Architekci

Aranżacja wnętrz

INSIDEarch