Projekt Hoefsevonde wnosi naturę do środka

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

W Villa de Hoefsevonder w Berlicum życie na świeżym powietrzu i w domu są ze sobą nierozerwalnie związane. Architekt Annemarinen Hilberink i jej zespół opracowali konstrukcję, w której 6-metrowa szklana fasada zapewnia optymalne wrażenia z krajobrazu. „Ten dom jest ekscytujący pod każdym kątem”.

Rechoczące żaby, pszczoły szukające nektaru i jelenie przemykające się po brabanckim krajobrazie bocage, to wszystko znajduje się jakby w środku domu. Aby optymalnie wykorzystać te walory krajobrazowe, willę wyposażono we wszystkie niezbędne rzeczy dla takiej lokalizacji. Annemarinen Hilberink z HILBERINKBOSCH Architecten chciała zaprojektować dom, który płynnie wtapia się w krajobraz. „Klienci szukali wymarzonego domu, w którym mogliby mieszkać przez dłuższy czas. Ponadto było zadanie wykorzystania unikalnych właściwości krajobrazu. Na przykład willa graniczy z rezerwatem przyrody, a w oddali widać prowincjonalny dom Brabancji. Oznacza to, że w tym projekcie duże znaczenie mają zagospodarowanie przestrzenne.”

Mieszkańcy są prawdziwymi miłośnikami przyrody i często można ich spotkać na zewnątrz. Według HILBERINKBOSCH Architecten uwzględnione to w projekcie. „Stworzyliśmy taras od strony południowej i od frontu. Jadalnia jest umieszczona w taki sposób, żeby mieć długie wieczorne słońce i można było długo siedzieć na zewnątrz. Dach ma szeroki zwis. To tworzy cień latem i nie robi się zbyt gorąco w środku.” Ponadto dom posiada sypialnię i łazienkę na parterze. Na piętrze zrealizowano przestrzeń do pracy. Ściany boczne zbudowane są z drewnianych paneli Cape Cod. Aby uzyskać większą ulgę w drewnianej elewacji, zastosowano różnice w szerokości pomiędzy warstwami drewna.

Lokalizacja: Berlicum, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA