Projekt o nazwie DM dla dwóch braci

Lytvyn Marharyta Avdeenko Ivan
Partnerzy

O inspiracji

DM to projekt indywidualnych budynków mieszkalnych dla dwóch braci o łącznej powierzchni 218,6 m2. Głównym zadaniem było stworzenie miejsca do wypoczynku z przestronnym salonem, kominkiem, wysokimi sufitami i dużymi oknami, które dają poczucie połączenia przestrzeni pokoju z ulicą.

Zgodnie z ogólną koncepcją każdy dom podzielony jest na 3 główne bloki funkcjonalne: blok wejściowy (z pomieszczeniami technicznymi i usługowymi), blok główny z dużym salonem i kuchnią o powierzchni 69 m2. I blok z dwoma pokojami dziecięcymi po 15,5 m2 każdy oraz dużą sypialnią typu master 21,6 m2 z własną łazienką.

Z zewnątrz duży taras o powierzchni 105 m2, który obiega cały obwód domu. Jedna część przykryta jest przedłużeniem dachu, druga baldachimem, jest też całkowicie otwarta przestrzeń tarasu, na której można spędzić czas przy dobrej pogodzie.

Jedną z cech tego projektu są drewniane wiązary, które opracowano indywidualnie na potrzeby tego projektu. W końcu bardzo ważne było, aby nie obciążać sufitu, a stworzyć przestronną i jasną przestrzeń.

Materiały, które wybrano do dekoracji elewacji to drewno modrzewiowe i blacha, które z powodzeniem łączą się ze sobą i tworzą harmonijną plastyczność elewacji. Ponadto, aby stworzyć grę tekstur, wykorzystano połączenie gładkiej i jednoczęściowej deski z elewacją z listew.

Lokalizacja: Kijów, Ukraina
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Lytvyn Marharyta

Konstruktor

Ecopan