Projekt o nazwie “Eagle’s Nest”, czyli „Orle gniazdo”

MAINSTUDIO FÉLIX MICHAUD
Partnerzy

O inspiracji

Projekt o nazwie “Eagle’s Nest”, czyli „Orle gniazdo”, powstał z myślą o zakwaterowaniu młodych muzyków, którzy przyjeżdżają na obóz w regionie Lanaudière w kanadyjskiej prowincji Quebec.Pensjonat, w którym przenocować może 30 uczestników obozu, stanął w miejscu starego budynku, który znajdował się dokładnie w tym samym miejscu, ale jego stan nie pozwalał już na jego dalsze użytkowanie.

Nowy budynek pensjonatu ma powierzchnię 194 m2 i wyróżnia się swą lokalizacją wśród innych pawilonów obozowych. Stoi on na uboczu, na lekkim wzniesieniu, w otoczeniu dużych drzew iglastych, które jednak nie przesłaniają pięknego widoku na jezioro. Najbliższe, naturalne otoczenie tego miejsca miało znaczący wpływ na cały projekt górskiego pensjonatu. Architekci z firmy mainstudio zaplanowali budynek tak, by podkreślić urok starych drzew i zapewnić harmonijną egzystencję z przyrodą wszystkich odwiedzających to miejsce. Plan wewnętrzny pensjonatu jest zaplanowany wzdłuż linii jeziora, dzięki czemu zoptymalizowano wykorzystanie widoków rozciągających się w stronę wody. nowoczesna STODOŁA została podzielona na dwa główne elementy – większy mieści pokoje uczestników obozu, a mniejszy to wszystkie pomieszczenia sanitarne.

Architekci pamiętali o specyfice tego miejsca. Letni obóz ma tworzyć świat oddalony nieco od świata dorosłych. Ma dawać szansę „zanurzenia się” w innej społeczności, pełnej młodych ludzi, którzy wprowadzają tu swoją własną energię. Z tego powodu właścicielom i architektom zależało na tym, by projekt opierał się choć trochę na dziecięcej wyobraźni. Prostota budynku nawiązuje do kluczowych zasad intuicyjnie ilustrowanych przez dzieci – to kilka pionowych linii, które reprezentują ściany, trójkąt to dach, a dodatkowe szczegóły sugerują istnienie drzwi i okien. Monochromatyczny wygląd zewnętrzny podkreśla tę zamierzoną prostotę formy i jego wymiary.

Lokalizacja: Quebec, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA