Wyjątkowy projekt w okolicach Bielska – Białej

MULTIKO Architektura Okien

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Czy w architekturze obserwujemy zmieniające się trendy? Oczywiście. Na przestrzeli lat swojej pracy – widzimy, iż formy domów się zmieniają. Część inwestorów idzie z duchem designerskiego czasu, wybierając projekty odpowiadające modzie w danym czasie. Natomiast są projekty domów, które poprzez swoją formę wymykają się z dopasowania do ram „nowoczesnego designu”. Łączą ze sobą nowoczesność i klasykę. Taki właśnie jest dom, w którym zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy okna.

W okolicach Bielska – Białej powstał wyjątkowy projekt. Niektórym przypomina dom angielski, a niektórym dom amerykański – ale wszyscy się zgadzają z tym, że jest to wyjątkowy projekt. Elegancja łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Na etapie budowy domu i montażu okien zastanawialiśmy się jak, po zakończeniu budowy, będzie wyglądał ten dom. Gdy wróciliśmy do niego, by zobaczyć, jak prezentują się nasze okna (charakterystyczne, ze szprosami) na tle już ukończonej budowy to wpadliśmy w czysty zachwyt. Gdyby nie charakterystyczne okna… nie poznalibyśmy tego domu! Ten projekt świetnie pokazuje fakt, iż warto odwiedzać już zakończone budowy i sprawdzać jak nasza praca wyglądają, gdy dom jest wykończony.

Dom jednorodzinny, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, z charakterystyczną formą oraz garażami. Proces zamówienia okien aluminiowych rozpoczynamy od spotkań z inwestorami oraz architektami. To dzięki tym spotkaniom możemy zaprojektować odpowiednie przeszklenia (dopasowując się do wymagań i możliwości inwestorów oraz projektu). Po tym etapie stolarkę aluminiową wykonuje firma Exclusal. Następnie nasze brygady montażowe przystępują do prawidłowego montażu.

W tym domu Multiko Architektura Okien zaprojektowało i zamontowało stolarkę aluminiową ze szprosami międzyszybowymi.

Ilość konstrukcji: 22, ilość pozycji: 18

  • HS (okna podnoszono – przesuwne)
  • okna rozwierno – uchylne z ukrytymi klamkami, zawiasami i okuciami,
  • okna FIX,
  • witryna z uchylnymi oknami bocznymi,
  • witryna z otwieraną częścią środkową,
  • osłony okienne typu screen,
  • wejściowe drzwi aluminiowe,
  • witryna z drzwiami wejściowymi,
  • balustrady szklane

Ważnym aspektem projektowania domów jest to, by projekt wpasowywał się w tkankę miejską (otaczający go świat). Uważamy, że dom idealnie wpasowuje się w charakterystykę sąsiednich budynków. A charakterystyczne okna dodają mu charakteru i dopinają cały projekt.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…