Przebudowa budynku koło Bielska-Białej

KAMIL MRVA ARCHITEKCI
Kategorie: Domy ceglane Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Po doświadczeniach z projektem i realizacją siedziby firmy mmcité+ w Bílovicach w Czechach, po 10 latach Kamil Mrva Architekci rozpoczęli również projektowanie polskiego oddziału, który powstał poprzez przebudowę starego budynku gospodarczego w Mazańcowicach koło Bielska-Białej.

Architekci oczyścili i uzupełnili oryginalny piękny budynek, wprowadzając tylko kilka nowych interwencji architektonicznych. STODOŁA zamiast drzwi ma przeszklone portale HS, przez które przechodzi się na drewniany taras. Od strony poddasza zaprojektowano jedną dużą przestronną przestrzeń z łączącą ją kładką nad parterem oraz wprowadzoną doświetloną loggią. Stworzono tu miejsce do przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu z widokiem na kościół i wzgórza w tle.

Wewnętrzne ceglane sklepienia oczyszczono, na ścianach nowym białym tynkiem, a podłogi ujednolicono za pomocą jastrychu cementowego. Nowe okna są zamontowane po wewnętrznej stronie ścian, oryginalne drzwi wejściowe zastąpiono drewnianymi, a nowe drzwi wewnętrzne między biurami są wykonane wyłącznie z przezroczystego szkła.

Lokalizacja: Mazańcowice, Polska
Tekst: nowoczesna STODOŁA