Przebudowa dawnej stacji kolejowej

JEAN-LUC LALOUX
Partnerzy

O inspiracji

Ten uroczy domek oddalony jest od Brukseli o zaledwie godzinę jazdy samochodem, a jedynym widocznym znakiem świadczącym o przeszłości tego miejsca są tory kolejowe, które przecinają tę idylliczną scenerię.
Kiedyś była tu mała, wiejska stacja kolejowa La Micheline, ale została ona zmodernizowana i przebudowana tak, by stała się wygodnym domkiem do wynajęcia. Nieruchomość jest równie niezwykła co historia tego miejsca. Z dawnych czasów nadal zachowały się piękne, ponadczasowe, oryginalne kamienne ściany, a całość można docenić na własne oczy, ponieważ domek jest przeznaczony na wynajem.Dom stoi na ogromnej, 10-hektarowej działce, pełnej falujących pól. Znajduje się on na skraju wioski Bioul, a czarujący budynek został odnowiony przez Stéphane Lebrun z Kyo-co Atelier. Jean-Luc Laloux jest odpowiedzialny za zaprojektowanie i sfotografowanie wnętrza.
Najbardziej wyjątkowym elementem tego miejsca są stare, nieużywane już tory kolejowe, które nadal są tu widoczne, choć obecnie stały się raczej placem zabaw dla dzieci i ich rodziców.
Parter dwupoziomowego budynku mieści salon, jadalnię oraz trzy sypialnie, z których każda ma swoją łazienkę. Na piętrze znajduje się również niemała przestrzeń, urządzona bardziej w stylu loftowym. Jest tu dodatkowy salon, sypialnia, kuchnia i łazienka. Każdy poziom ma swój zewnętrzny taras, a na niższym urządzono jeszcze miejsce na grilla.
Elegancka kuchnia na górnym poziomie ma długi, metaliczny bar, który służy za stół. Siedząc tu można podziwiać piękne widoki, a w chłodne wieczory można ogrzać się w cieple nowoczesnego kominka.

Lokalizacja: Bioul, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA