Otoczona rozległym krajobrazem i lasem ze starodrzewem

Partnerzy

O inspiracji

Otoczona rozległym krajobrazem i lasem ze starodrzewem. 15 lat temu znalazł tam swój dom stylista i fotograf. Po przekształceniu, kawałek po kawałku, starego domu z około 1850 roku w przestrzeń mieszkalną, przyszła kolej na dawną stajnię. Według planów Helgi Blocksdorf Architektur, STODOŁA miała zostać przekształcona w studio fotograficzne w budżecie 150 000 euro.

W pierwszej fazie w 2010 roku, zajęto się dachem, następnie skupiono się na pomieszczeniach i ich odpowiednim oświetleniu. Na parterze powiększono ilość okien, by otworzyć się na zachód. Po otwarciu drzwi STODOŁY naprzeciw ukazuje się okno, tworząc oś wizualną. Pozwala ona pozornie przepływać przez budynek światłu, otwierając się jednocześnie na krajobraz.

Żelbetowa ściana dzieli pomieszczenie na dwie części: studio fotograficzne, które jest otwarte do szczytu, oraz część ze stołem jadalnym i aneksem kuchennym, salą konferencyjną, łazienką i przebieralniami. Meblościanka z jasnego drewna zasłania dostęp do pryszniców i kontrastuje z surowym murem.

Więcej renowacji starych STODÓŁ znajdziesz tutaj

Lokalizacja: Rieckshof, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Inspiracja

Piotr Frankowicz