Przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń

Memola Estúdio Vitor Penha Fran Parente
Kategorie: Domy ceglane Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Ten wiejski dom zaprojektowano dla rodziny z dwójką dzieci i wielu przyjaciół. Znajduje się na zamkniętym osiedlu i chociaż jest otoczony przez sąsiadów, cieszy się pewną izolacją. Istotnymi aspektami propozycji są możliwość kontemplacji świtu, zachodu słońca i otwartych widoków natury.

Z werandy i połączonych z nią sypialni widać zachód słońca. Z basenu, horyzont. Patio odbiera poranne słońce. W związku z tym część socjalna ma panoramiczny widok – na przód i tył nieruchomości – a ogromna ilość naturalnego światła świadczy o upływającym dniu.

Koncepcja dotyczy brazylijskiego domu wiejskiego. Sześć sypialni rozmieszczonych jest w dwóch niezależnych blokach. Sercem domu jest obszerny salon będący jednocześnie miejscem wypoczynku, jedzenia i zabawy.

Architekturę podzielono na trzy główne bloki. Centralny z częścią dzienną oraz dwa bloki sypialne, które otaczają salon w przeciwnych kierunkach, biegnąc wzdłuż działki. Pergola z metalową ramą, drewnianymi listwami i szklanymi taflami otacza strefę socjalną, tworząc werandę, która krąży wokół serca domu, jak w typowym brazylijskim gospodarstwie wiejskim. Oprócz obserwowania zmian światła w ciągu dnia, pergola tworzy przejściowe przestrzenie, które łączą salon i sypialnie. W części rodzinnej jest to korytarz łączący ją z kuchnią, podczas gdy przy wejściu do sypialni dla gości tworzy przeszklona galeria. Szkło sprawia, że ​​można poczuć się jak na świeżym powietrzu.

Lokalizacja: Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA