W Przylądku Marzeń wolno marzyć

WT Architecture
Partnerzy

O inspiracji

W Przylądku Marzeń wolno marzyć. Wolno, czyli w swoim rytmie, w przez siebie wybranym kierunku i na własnych zasadach…, tak powstał kompleks 4 nowoczesnych STODÓŁ położonych 400 m od morza w pobliżu Ustronia Morskiego. nowoczesne STODOŁY zostały zbudowane w sposób oryginalny, ponieważ ich rozkład jest promienisty. Działka na której się znajdują ma swój prywatny dziki lasek, natomiast przeszklenia ukierunkowane są na pola uprawne, które naturalnie zmieniają widok zgodnie z porą roku. Właściciele prowadzą gospodarstwo rolne i zależało im na uzyskaniu poczucia, że goście dysponują własną przestrzenią, a od pól dzieli ich tylko łąka kwietna, brak tutaj jakiegokolwiek ogrodzenia.Idea Przylądka Marzeń powstała 5 lat temu. Indywidualny projekt architektoniczny został zbudowany na podstawie doświadczeń płynących z pasji podróżowania i bezwarunkowej miłości do bryły nowoczesnej STODOŁY. Przed startem budowy wsparcia udzielili projektanci LOOKAstudio, którzy odpowiadali za cały efekt wizualny wnętrz, elewacji jak i planu zagospodarowania terenu. Domy wybudowane są w tradycyjny sposób szkieletowy, ocieplony wełną z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. W domu znajdują się też kozy, pozwalające stworzyć magiczną atmosferę w zimniejsze wieczory.  Elewacja wykończona jest przez połączenie dwóch rodzajów drzewa szorstkiego świerku i modrzewia syberyjskiego z którego również wykonany jest ponad 50 metrowe tarasy. Domy posiadają powierzchnię 63 m2, dwie sypialnie, salon, kuchnia, łazienka. Jedna sypialnia znajduje się na otwartej antresoli, ale dającej poczucie osobnego pomieszczenia w którym można wypocząć, gdy pozostali goście krzątają się jeszcze w salonie. Każdy dom ma swoją nazwę i wyjątkowe, zindywidualizowane wnętrze.

Dom „Pasja” to intensywność przeżywania chwili. To siła morskich fal i wieczornego, ciepłego wiatru. To przygoda, na którą czekaliście od dawna

Dom „Wolność” to noc na plaży i ognisko. To Wy, którzy niczego nie musicie.  Wolność to przestrzeń, w której czujecie, że jesteście SAMI.

Dom „Spokój”  to wiszące nad polami zachodzące słońce. To wieczorne wino, kiedy inni śpią. Spokój to przekonanie, że jesteście tu bezpieczni.

Dom „Wyspa zabaw” to Kids Club z trzema niezależnymi bawialniami dla dzieci w różnym wieku.

Przylądek Marzeń to miejsce, w którym wolno marzyć. Po swojemu.

Lokalizacja: Wieniotowo, zachodniopomorskie, Polska

Mail

recepcja@przyladekmarzen.pl