Ravenhill Residence

Studio Robert Jamieson Sam Orberter
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Kiedy właściciele kupili to ranczo z lat 50. zawierało ono większość oryginalnych elementów. Dom miał prawie 3500 metrów kwadratowych jednopoziomowej powierzchni mieszkalnej, ale pokoje były od siebie oddzielone i miały niskie sufity o wysokości 2 metrów. Właściciele wiedzieli, że chcą otworzyć i zmodernizować nieruchomość.

Skupiono się zatem na sklepieniu istniejących sufitów w salonie, dodając efektowną lukarnę obłożoną cedrem. To całkowicie odmieniło wnętrze i zewnętrzną część domu. Istniejące zewnętrzne kamienne ściany zachowano i obecnie stanowią doskonały kontrapunkt dla drewnianej okładziny. Usunięto sztuczne okiennice, wymieniono dach i dodano nowe, pokryte aluminium czarne okna i wykończenia.

Długi, niski salon przekształcono w jasną, przestronną przestrzeń ze sklepieniem. Zaakcentowano ją okładziną cedrową pomiędzy salonem a kuchnią/jadalnią. Ściana z niestandardowymi stalowymi półkami przejściowymi działa teraz jako punkt podparcia, z którego zakotwiczone są połączone przestrzenie, które wcześniej były oddzielone. Salon dodatkowo zaakcentowano bryłą kominkową pokrytą rzemieślniczym tynkiem. Stanowi ona chłodny kontrapunkt dla przylegającej do niej ściany pokrytej cedrem.

Nowa kuchnia z kombinacją wysokich szafek z orzecha włoskiego i matowych białych szafek stojących zapewnia dużo miejsca do gotowania. Duża wyspa oddziela natomiast kuchnię od jadalni. Łazienkę dla gości zmodernizowano. Dodano nowe toaletki z orzecha włoskiego, płytki ścienne w jodełkę i płytki podłogowe z betonu.

Lokalizacja: Phoenixville, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Sam Orberter