Redgate House

Border Oak Hannah Llewelyn Interiors
Partnerzy

O inspiracji

Redgate House został zaprojektowany przez Johna Greene’a, architekta i prezesa Border Oak. Zatwierdzenie planu było trudne ze względu na fakt, że na terenie znajdował się stary sad poza granicami osady, a także skomplikowaną sytuację w zakresie polityki lokalnej. Dom zaprojektowano wokół pozostałych jabłoni. W celu zwiększenia różnorodności biologicznej zasadzono kolejne nowe drzewa i łąki kwietne.

W istocie Redgate House to wyremontowany trzynawowy domek z dwoma pionowo pokrytymi drewnem skrzydłami bocznymi i ręcznie wykonanym ceglanym, parterowym pokojem ogrodowym z tyłu. Jest to przede wszystkim otwarty plan. Posiada bardzo praktyczną spiżarnią, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i bibliotekę schowaną z dala od głównych pomieszczeń mieszkalnych. Efektowne schody  zawieszono w środkowym przęśle, naprzeciwko okien od podłogi do sufitu. Prowadzą one do trzech sypialni, szwalni i dwóch łazienek.

Każdy element przemyślano i wykonano ręcznie. Od ręcznie rzeźbionego kominka z wapienia wykonanego zaledwie kilka mil dalej, po meble wykonane przez siostrzeńca Johna i Patsy. John zaprojektował nawet własne wsporniki rynny, które wykonał miejscowy kowal.

Lokalizacja: North Herefordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA