Renowacja dawnego warsztatu krawieckiego

Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Kiedy Archie i Caddy Mackie kupili swój dom w maleńkiej wiosce Woodmancote w 2013 roku, blaszana szopa, jak ją nazywali, była zaniedbana od około trzydziestu lat. Budynek, który kiedyś był warsztatem krawieckim w momencie zmiany właściciela, miał dziurawy dach i wymagał totalnej renowacji.Zdecydowano się zachować zbliżony do pierwotnego wyglądu. Zdjęto zatem starą okładzinę i wymieniono ją na nową. Dzięki nowej, nieskazitelnej powłoce z blachy falistej budynek wyraźnie nawiązuje wizualnie do swojej przeszłości produkcyjnej.

Archie i Caddy na codzień zajmują się odnawianiem starych przedmiotów. Wyposażenie budynku stanowi zatem wiele odrestaurowanych przez nich mebli, których wcześniej nie mieli okazji wykorzystać.

Przestrzeń, która miała służyć zarówno rozrywce, jak i gościom, zaprojektowano w chłodnym i nowoczesnym stylu. „Chcieliśmy czystsze i ostrzejsze linie oraz mocniejszy, bardziej nowoczesny wygląd – coś, co stanowiłoby prawdziwy kontrast między zewnętrzem a wnętrzem” – mówi Archie. Chociaż używali głównie mebli w stylu vintage, przestrzeń wydaje się daleka od tradycyjnej. Udało się to osiągnąć dzięki powściągliwej palecie kolorów oraz  ciepłej drewnianej boazerii stonowanej przez prostą białą podłogę.

Na tym czystym, świeżym tle mają szansę zabłysnąć charakterystyczne meble, które Archie i Caddy zbierali przez lata. Długi, rustykalny stół jadalny stanowi centralny element przestrzeni mieszkalnej na otwartym planie.

Lokalizacja: Gloucestershire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA