Renowacja starego magazynu inspirowana nowojorskimi loftami

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

W dyskretnej lokalizacji przy cichej uliczce ukrytej w samym sercu South Yarra, eleganckiego przedmieścia Melbourne, powstał niezwykły dom. Duża powierzchnia dawnego magazynu (około 320 m2) mieści obecnie cztery sypialnie z czterema łazienkami i jest kwintesencją nowojorskiego loftu, oferując jeszcze sporo możliwości rozwojowych na przyszłość.

Ściany inspirowane galeriami sztuki, spore przestrzenie dzienne, wysokie sufity, podłogi z polerowanego betonu, ciepłe drewno oraz cała seria zacisznych tarasów zlokalizowanych od strony północnej tworzą spójne, ale dynamiczne wnętrze o ogromnych możliwościach. Miejsce to można wykorzystać jako prywatny dom, ale świetnie nadaje się też jako miejsce komercyjne. W razie potrzeby może być też wykorzystywane jako lokalizacja jednocześnie prywatna i komercyjna. Wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni właściciela.Wielofunkcyjne wnętrza urządzono na czterech poziomach. Ze względu na wszechstronność projektu można w nich bez problemu zorganizować duże wydarzenia lub prywatne spotkania rodzinne. W budynku jest w pełni wyposażona, marmurowa kuchnia z urządzeniami firmy Gaggenau. Otwarto ją na duży, przestronny salon z otwartym kominkiem, balkonem z widokiem na South Yarra oraz oknami ciągnącymi się od podłogi aż po sufit, które po otwarciu prowadzą na spory taras.

Cztery sypialnie umiejętnie wydzielone przez architektów zapewniają odpowiednią prywatność zarówno domownikom, jak i gościom. Sypialnia główna w dekadenckim stylu zajmuje natomiast cały, najwyższy poziom budynku. Połączona jest ona z miejscem wypoczynkowym, które można otworzyć na taras znajdujący się nad atrium i ma dużą, wykończoną marmurem łazienkę z wolnostojącą wanną.

Na niższym poziomie znajduje się aneks kuchenny oraz przestrzeń gospodarcza dla dwóch kolejnych sypialni lub ewentualnych pomieszczeń biurowych. Ostatni apartament z sypialnią urządzono natomiast w prywatnym skrzydle budynku i ma on wydzieloną swą własną przestrzeń dzienną.

Dodatkowe korzyści, jakie oferuje ten dom to podwójny garaż, wewnętrzne ogrody wiszące oraz zewnętrzny prysznic z basenem na dachu. To wszystko sprawia, że życie w mieście można przenieść tu na zupełnie inny poziom. Jednocześnie mając wszystkie miejskie udogodnienia w zasięgu ręki. Wystarczy przekroczyć próg budynku, by wybierać między setką kawiarni, restauracji i sklepów. Wracając do domu, zostawiamy jednak miejski zgiełk za drzwiami i cieszymy się urokami sielskiego, ale wciąż wygodnego i nowoczesnego życia.

Szukając podobnych lamp, zajrzyj do Ramko

Loftowe meble znajdziesz na Piece of Wood

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA