Renowacja STODOŁY w Middlebury w stanie Vermont

SUSAN TEARE
Partnerzy

O inspiracji

Architekci z firmy Joan Heaton Architects stanęli przed wyzwaniem przekształcenia stuletniej STODOŁY, w której wcześniej przechowywano siano dla bydła, w nowoczesny dom rodzinny z trzema sypialniami.

Projekt w sposób niezwykle wyważony łączy stare z nowym. Wiekowa konstrukcja z drewna pięknie kontrastuje ze współczesnymi stalowymi schodami i poręczami, a nowe, energooszczędne okna odnajdują się w towarzystwie starych, ocalonych drzwi STODOŁY.Dzięki odpowiednim zabiegom architektonicznym, mieszkańcy dawnej STODOŁY mogą cieszyć się dużą ilością naturalnego światła oraz spektakularnymi widokami na ciągnące się w oddali góry Adirondack. Najlepszym punktem widokowym tego miejsca jest jednak duży, stalowy balkon, który powstał na najwyższym poziomie budynku.

Modernizacja starej STODOŁY obejmowała gruntowne zmiany, łącznie z osadzeniem odnowionej konstrukcji na nowym fundamencie. Dzięki dopasowaniu projektu do pochylonego terenu, mieszkańcy mogą wejść do domu na dwóch poziomach. W najniższej części powstał garaż na dwa samochody, a główne drzwi frontowe znajdują się na poziomie średnim, na który kiedyś wjeżdżały wozy z sianem.

Lokalizacja: Vermont, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf