Renowacja wiktoriańskiej STODOŁY w angielskiej wiosce

BUCKLEY GRAY YEOMAN
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja wiktoriańskiej STODOŁY to wyzwanie którego podjęła się znana londyńska firma Buckley Gray Yeoman, przekształcając ją w nowoczesny dom z rustykalnym dachem. Zachowując przestronność i wielkość oryginalnej, drewnianej konstrukcji, architekci zaplanowali renowację, która miała być wyrazem szacunku dla industrialnego dziedzictwa tego budynku, tworząc w nim jednak współczesny, wygodny dom. Jak powiedział architekt Richard Buckley: „Połączenie starego i nowego zostało wprowadzone dzięki starannemu planowaniu całego projektu”.Nieruchomość znajduje się w małej wiosce Thornham Magna w wiejskiej okolicy Suffolk i oddalona jest od Londynu o zaledwie dwie godziny jazdy samochodem. Projekt „Renowacja wiktoriańskiej STODOŁY” łączy dwa budynki – odnowioną stodołę oraz stojącą naprzeciwko szopę, którą również objęto renowacją. Stoją one na sporej, malowniczej działce o powierzchni około hektara. W części frontowej działki znajduje się piękny, zadbany ogród, odgrodzony kamiennym murem. Reszta działki jest otwarta i łączy się z okolicznym parkiem.

Przestrzeń głównej STODOŁY zorganizowano na dwóch poziomach. Architekci wyeksponowali miejscami dużą wysokość budynku, dodając spore przeszklenia, sięgające od podłogi po sam dach.
Z holu wejściowego wchodzi się do otwartej kuchni i jadalni, która wychodzi na zamknięty murem ogród.  Charakteru LOFT- owego w tej przestrzeni nadaje wysoki sufit. Na parterze znajdują się jeszcze trzy sypialnie, gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poziomie wyższym urządzono główny salon, a także sypialnia główna z prywatną łazienką.

Drugi budynek to zorganizowana na dwóch poziomach dawna wozownia. Na parterze znajduje się warsztat, garaż i przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy. Poziom wyższy podzielono na salon z sypialnią i łazienką, oraz duże, otwarte pomieszczenie z kuchnią, salonem i jadalnią, które jest idealne dla gości. Można zgodnie uznać, że renowacja wiktoriańskiej STODOŁY się powiodła. Prawda?

Zobacz więcej imponujących renowacji.

Lokalizacja: Thornham Magna, Suffolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA