Residence VHC

Stephane Boens Cafeine
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Residence VHC znajduje się w Belgii. Z zewnątrz rezydencja wygląda jak bajkowe miejsce ze spokojną atmosferą. Harmonia projektu zewnętrznego z doskonałym krajobrazem jest kluczem do stworzenia tego spokoju.

Tradycyjny wygląd

Na zewnątrz dominują naturalne kamienie w kolorze beżowym. Uwagę zwracają drewniane żaluzje zewnętrzne, które skromnie prezentują się poprzez jasne barwy. Podczas gdy drewniane ramy okienne  wybrano w górnej części, zarówno drewniane, jak i czarne ramy okienne wybrano w przypadku parteru. Nawet te różne preferencje dotyczące ram okiennych można potraktować jako przykład wyjaśniający podejście firmy Boens. Podczas gdy tradycyjny wygląd dominuje po jednej stronie rezydencji – nowoczesne elementy z różnych stron tworzą kontrast.  W krajobrazie wykonano kilka miejsc do siedzenia, które dają doskonałą okazję do spotkań towarzyskich w świetnej atmosferze. Używanie tych samych mebli ogrodowych zarówno na otwartej przestrzeni, jak i na loggii zapewnia spójność między różnymi przestrzeniami.

Kontrasty, kontrasty i jeszcze raz kontrasty

Ten sam kontrast między nowoczesnymi i tradycyjnymi elementami zastosowano również w wystroju wnętrza. Przejście nie jest jednak tak ostre jak na zewnątrz. Bardziej nowoczesny wygląd dominuje w wystroju wnętrz, ale kontrast stworzono głównie przez wyposażenie lub kolory. Ciemne odcienie kolorów z jasnymi kolorami bezpośrednio przyciągają wzrok. Kilka przykładów kontrastów kolorystycznych widać na stole jadalnym i krzesłach. Inną cechą rezydencji jest to, że w salonie zastosowano przedmioty dekoracyjne, aby wzbogacić projekt. Inne obszary, takie jak kuchnia czy łazienka, są prostsze i zastosowano minimalną dekorację

W obszarach prywatnych, takich jak łazienki i piętro, dekorację zapewniono dzięki mniejszej liczbie mebli, ale większej harmonii, która wynika ze spójności między materiałami. Na przykład marmurowy blat i marmurowa podłoga w kuchni lub ta sama aplikacja, która została użyta w łazience. Tego rodzaju preferencje projektowe, które tworzą kontrasty w oddzielnych obszarach, nie zawsze są stosowane przez dzisiejszych projektantów, ponieważ wielu projektantów woli tworzyć harmonię, pozostając wiernym jednemu stylowi, zwłaszcza tym modnym, ale te odważne preferencje wyróżniają podejście Stephane Boens pod każdym względem jak udaje mu się tworzyć harmonijne przestrzenie poprzez kontrasty, łącząc ze sobą różne style.

Lokalizacja: Sint-Martens-Latem, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf