Rest Place

WT Architecture
Partnerzy

O inspiracji

Stworzyliśmy Rest Place z myślą o osobach pragnących ucieczki z dużego miasta, złapaniu oddechu i wyciszeniu się. Kiedyś ludzie poszukiwali miejsc pełnych atrakcji, dostarczających wrażeń, pełnych restauracji, dyskotek. Obecnie widzimy zmianę tego trendu jak i potrzeb społecznych. Coraz więcej słyszy się o “experience travel” czyli podróżach doświadczeń oraz popularnym slow living, czyli życiu w zwolnionym tempie, z dala od codziennej bieganiny i zdrowym jedzeniu.

Sami jesteśmy zwolennikami alternatywnych form wypoczynku i uważamy, że zarówno rynek ‘experience travel ‘ jak i ‘slow living’ są warte uwagi.

Stąd pomysł na zbudowanie Tiny House – miniaturowej przestrzeni, zapewniającej wszystkie wygody. STODOŁA o powierzchni 15 m2 to coś niestandardowego na mapie turystycznej Polski, dlatego już sam domek jest atrakcją dla odwiedzających.

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć minimalistyczny projekt, który będzie się wyróżniał na tle innych. Pragnęliśmy stworzyć wnętrze, które nie przytłoczy sielskiego krajobrazu, który otacza nasz domek.

Proces projektowania był bardzo istotny, ponieważ w tak małym wnętrzu ważne było odpowiednie zagospodarowanie każdego centymetra. Projekt został stworzony we współpracy z Musiał Studio. Postawiliśmy na minimalizm, i naturalne materiały. Część sypialna domku wykończona jest w sklejce, co nadaje delikatności i lekkości pomieszczeniu. Forma STODOŁY i wysoki sufit sprawia, że wnętrze jest przestrzenne. Zastosowanie dużego okna i ulokowanie przy nim łóżka pozwala poczuć się częścią otaczającego nas krajobrazu.“Z jednej strony zależało nam na zastosowaniu ciekawych, naturalnych materiałów i współczesnych rozwiązań, z drugiej ważne było integrowanie się z zewnętrzem, przestrzenią dookoła. Bardzo istotne jest naturalne światło oraz widok za oknami. To tzw swoisty obraz, który zmienia się w zależności od pory dnia i roku. Samo wnętrze jest minimalistyczne, ale ważną rolę odgrywają detale- oświetlenie, kontrastowe elementy, sprytne schowki pod łóżkiem, tekstylia w strefie sypialni” – Agnieszka Musiał-Chmielnik, Musiał Studio

nowoczesna STODOŁA została wykonana przez firmę IMS House techniką budownictwa modułowego.
“Domek został wykonany z produkowanych przez Ims House paneli izolacyjno-konstrukcyjnych lMS Panels. Jego budowa przypomina budowę z dużych klocków LEGO, w której rezultacie uzyskujemy solidne, cechujące się wysoką izolacją termiczną budynki. Modułowe rozwiązania i sprefabrykowana forma, pozwala realizować w prawie każdy rodzaj budynków, tych mniejszych i tych większych, skracając czas budowy nawet o 80%. Co istotne, w przyszłości istnieje możliwość rozbudowy lub przeniesienia modułów w inne miejsce” Bartosz Żbikowski, IMS House.

Rezerwacja: www.rest.place

Projekt wnętrz

MUSIAŁ STUDIO