Rezydencja Forest Knoll

Standard Architecture MIKE KELLEY
Kategorie: Domy ekologiczne
Partnerzy

O inspiracji

Ta nowoczesna STODOŁA o powierzchni 929 m2 zaprojektowana została przez Studio projektowe Standard Architecture. Rezydencja wznosząca się na klifie, w dzielnicy Hollywood Hills w Los Angeles, składa się z trzech dwuspadowych tam. Posesja na której zbudowano posiadłość, zajmująca 4000 m2, zlokalizowana jest przy 1471 Forest Knoll Drive.  Obejmuje uskok, z którego roztaczają się przepiękne widoki na Los Angeles i Sunset Strip.
Trzy równolegle ułożone białe bryły połączone są ciemnymi metalowymi dachami dwuspadowymi. Standard Architecture przyznaje, że inspiracją dla konstrukcji było Muzeum Sztuki Kimbell w Fort Worth w Teksasie, dopracowane przez Louis’a Kahn’a w 1972 roku.

„W każdej z brył, duże okna otwierają się u szczytu, na rozległe widoki- to również cecha wspólna z budynkiem Muzeum Sztuki Kahn’a. Dzięki zastosowaniu stalowych ram w konstrukcji szczytów w Forest Knoll istnieje możliwość podziwiania niesamowitych widoków na Los Angeles” przyznaje studio Standard Architects.

Przednia i tylna ściana rezydencji składa się głównie z okien i szklanych drzwi przesuwnych. Przestrzeń znajdująca się za domem stanowi ogród, w którym znajdują się patia, obszary trawiaste oraz pozbawiony krawędzi basen w kształcie trapezu zabezpieczony wspornikami za krawędzią posesji.Centralna bryła o podwójnej wysokości, równej 9 metrom, zawiera otwartą jadalnię i salon. Boczne segmenty podzielone są na dwie kondygnacje. W rezydencji znajdują się łącznie cztery sypialnie, usytuowane na piętrze, z czego trzy z nich umiejscowione są w jednej z brył. Powierzchnię łączącą owe sypialnie stanowi wspólny, trójkątny taras, który umożliwia dojście do każdej z nich. Główna, wyposażona w garderobę sypialnia, mieści się na piętrze w drugiej części budynku.

Wnętrza zostały uposażone o współczesne meble i akcesoria współgrające z elewacją rezydencji i estetyką całej posiadłości. Kolorystykę utrzymano w odcieniach kremu, bieli i szarości. W głównej części dziennej na powierzchniach sufitu, ścian i podłóg zastosowano drewniane panele. Na parterze zadbano o miejsca do odpoczynku, miejsca siedzące, salę z kinem domowym oraz kuchnię, w której dominują szare blaty. Uzupełnieniem rezydencji jest dwustanowiskowy garaż z sypialnią znajdującą się nad nim.

Wznosząca się na klifie rezydencja Forest Knoll, o powierzchni 929 m2, to połączenie pięknego krajobrazu z nowoczesną architekturą i technologią. Ta imponująca posiadłość górująca nad miastem, daje poczucie zawieszenia na niebie, jednocześnie zapewniając jego właścicielom poczucie prywatności. Jeśli rezydencja posiadałaby system Smart Home Grenton kluczową funkcjonalnością mógłby być zaawansowany system zarządzania energią, który maksymalizowałby efektywność energetyczną domu.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home