Dom w stylu nowoczesnej STODOŁY nawiązujący do swych korzeni

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ten dwupoziomowy dom w stylu nowoczesnej STODOŁY nawiązuje do swych korzeni z regionu Wybrzeża Północno-Zachodniego i przyciąga uwagę wspaniałą, drewnianą estetyką. Rezydencja znajduje się w mieście White Salmon w amerykańskim stanie Waszyngton, a projekt opracowała firma DC Structure.

Budynek z zewnątrz został wykończony deskami cedrowymi oraz drewnianym sidingiem z listew, które pomalowano na szaro. Elewacja doskonale współgra ze wspornikami, belkami i ciężkimi wiązarami, które widoczne są w zadaszeniu tarasu, a które wykonano z drewna daglezji zielonej.Parter o powierzchni 185 m2 służy jako garaż i warsztat, a przestrzenie mieszkalne urządzono dopiero na poziomie wyższym domu. Taki układ z pewnością nie jest klasyczny, ale w tym projekcie nie chodzi o zwyczajność. Przestrzeń dzienna rezydencji jest całkowicie otwarta i łączy duży salon, kuchnię oraz jadalnię. Uwagę przyciąga tu wysoki sufit obity deską układaną na pióro i wpust. Nadaje ona wnętrzu wyjątkowo ciepły, rustykalny, choć jednocześnie współczesny charakter. Ciężkie, drewniane belki podkreślają kominek oraz okap, wzmacniając jeszcze rustykalny efekt. Wyjątkowość tej przestrzeni wynika również z odsłoniętych elementów konstrukcyjnych, które swą drewnianą fakturą i barwą doskonale współgrają z malowanymi na czarno artykułami żelaznymi.

Choć rezydencja ta jest pełna drewna i pod wieloma względami uderzająco rustykalna w swoim ogólnym charakterze, bez wątpienia charakteryzuje się też nowoczesnym stylem i wyglądem. Doskonałą jakość podkreślają meble robione na wymiar, cofnięte oświetlenie w salonie, dzielone okna oraz drzwi garażowe. Dom ma trzy sypialnie i trzy łazienki, które również bazują na podobnej estetyce. Cała rezydencja to perfekcyjne połączenie współczesnego designu oraz elementów inspirowanych stylem nowoczesnej STODOŁY.

Lokalizacja: White Salmon, stan Waszyngton, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA